Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. januára 2023

Šéfovia piatich ukrajinských oblastných prokuratúr skončili, Zelenskyj plánuje v krokoch pokračovaťV rámci personálnych zmien, ktorými prechádzajú ukrajinské orgány, končia vo svojich funkciách aj šéfovia piatich oblastných prokuratúr. Ukrajinská generálna prokuratúra informovala, že ...Zdieľať
russia_ukraine_war_finland_83378 73c7e851f166463ab448dff11d4018cb 676x468 25.1.2023 (Webnoviny.sk) - V rámci personálnych zmien, ktorými prechádzajú ukrajinské orgány, končia vo svojich funkciách aj šéfovia piatich oblastných prokuratúr.


Ukrajinská generálna prokuratúra informovala, že generálny prokurátor Andrij Kostin podpísal dekréty o odvolaní šéfov prokuratúr v Zaporižžskej, Kirovohradskej, Poltavskej, Sumskej a Černihivskej oblasti.

Odstránenie "interných" prekážok


Podľa vyhlásenia ich prepustili z ich vlastnej vôle. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda, podľa ktorého by personálne zmeny mali nastať aj na samotnej generálnej prokuratúre.

Prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom nočnom prejave povedal, že bude pokračovať v odstraňovaní akýchkoľvek „interných“ prekážok obrany Ukrajiny a prepustenie kohokoľvek zainteresovaného by malo byť vnímané ako „rutinné“.

Očistu spustili obvinenia z korupcie


Verejnosť videla ďalší súbor rozhodnutí o personále, ktoré boli prijaté. Zdôrazňujem výraz 'ďalší'. Budeme pokračovať v primeraných krokoch - verejnosť každý z nich uvidí a som si istý, že ich podporí,“ povedal podľa spravodajského portálu Sky News prezident.

Personálne zmeny na viacerých úrovniach v štátnej správe na Ukrajine nasledujú po obvineniach z korupcie. V utorok vo svojej funkcii skončili predstavitelia vlády či niekoľko gubernátorov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Šéfovia piatich ukrajinských oblastných prokuratúr skončili, Zelenskyj plánuje v krokoch pokračovať © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Volebné obdobie bude možné skrátiť, prezidentka Čaputová podpísala ústavný zákon
<< predchádzajúci článok
Dobrá voľba a Umiernení vylúčili spoluprácu s OĽaNO aj ďalšími stranami a možno sa pripoja k „modrým“