Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. novembra 2021

Senát najvyššieho súdu odmietol dovolanie Majského, neboli splnené dôvody


Tagy: Súdy

aktualizované 26. novembra, 09:03 Päťčlenný senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na štvrtkovom neverejnom zasadnutí odmietol dovolanie odsúdeného Jozefa ...Zdieľať
jozef majsky 676x476 26.11.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 26. novembra, 09:03


Päťčlenný senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na štvrtkovom neverejnom zasadnutí odmietol dovolanie odsúdeného Jozefa Majského, a to z dôvodu, že nezistil splnenie dovolacích dôvodov. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Zároveň pripomenula, že dovolanie podal Majský proti uzneseniu najvyššieho súdu z 29. júla 2020, ktorým bolo zamietnuté jeho odvolanie proti rozsudku Špecializovanému trestného súdu z 21. októbra 2015.

Predmetným rozsudkom bol uznaný vinným z pokračovacieho trestného činu podvodu spolupáchateľstvom s uložením nepodmienečného trestu odňatia slobody vo výmere deväť rokov pre kauzu nebankových spoločností Horizont Slovakia a B.M.G. Invest.

Jozefa Majského po právoplatnom odsúdení 4. augusta minulého roku zadržala v nemocnici v Prahe česká polícia. České súdy na jeseň 2020 rozhodli, že ho na Slovensko nevydajú, pretože má aj české občianstvo. Zároveň si však Majský na základe rozhodnutia českých súdov uložený trest odpykáva v Českej republike. V máji tohto roku mu bolo zamietnuté podmienečné prepustenie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Senát najvyššieho súdu odmietol dovolanie Majského, neboli splnené dôvody © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Súdy
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gröhling: Na dištančnú formu prejdú od pondelka ZUŠ, CVČ i krúžky
<< predchádzajúci článok
Deti zo znevýhodneného prostredia dostanú od ministerstva obrany vyradené počítače

Senát najvyššieho súdu odmietol dovolanie Majského, neboli splnené dôvody - diskusné fórum čitateľov