31. decembra 2013

Servette vyhralo Spenglerov pohár, Staňa dostal štyri góly

Hokejisti Servette Ženeva sa stali víťazmi 87. ročníka Spenglerovho pohára (26. - 31. decembra) vo švajčiarskom Davose. Zverenci kanadského trénera Chrisa McSorleyho triumfovali v ...

servette zeneva DAVOS 31. decembra (WEBNOVINY) - Hokejisti Servette Ženeva sa stali víťazmi 87. ročníka Spenglerovho pohára (26. - 31. decembra) vo švajčiarskom Davose.

Zverenci kanadského trénera Chrisa McSorleyho triumfovali v utorňajšom silvestrovskom finále najstaršieho hokejového turnaja v Európe nad ruským tímom CSKA Moskva 5:3.

Ženevčania viedli krátko pred koncom druhej tretiny 4:0, popredný tím z KHL znížil v poslednej časti hry až na 3:4. Otvárací gól duelu strelil v 7. minúte prešovský rodák reprezentujúci krajinu "helvétskeho kríža" Juraj Šimek. V drese CSKA nastúpil brankár Rastislav Staňa.

Vlani sa z prvenstva na Spenglerovom pohári tešil hviezdami zo zaoceánskej NHL prešpikovaný výber Kanady s Patriceom Bergeronom, Ryanom Smythom, Jasonom Spezzom či Johnon Tavaresom.

Spenglerov pohár hokejistov vo švajčiarskom Davose - utorok - finále:

CSKA Moskva - Servette Ženeva 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Góly: 39. Saprykin (Ogurcov, Morozov), 42. Alexander Frolov, 57. Zajcev (Alexander Frolov) - 7. Šimek (Hollenstein), 11. Hollenstein (Romy), 24. Petrell (R. Gerger), 37. Romy (Vukovic), 59. Daugavinš (Lombardi, Bezina)