Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. septembra 2022

Severná Kórea poprela, že by posielala zbrane Rusku a vyzvala USA, aby držali jazyk za zubamiSeverná Kórea tvrdí, že počas vojny na Ukrajine nevyviezla do Ruska žiadne zbrane a ani to neplánuje urobiť. Pchjongjang uviedol, že správy amerických tajných služieb o presunoch zbraní boli pokusom ...Zdieľať
summit 4 676x538 22.9.2022 (Webnoviny.sk) - Severná Kórea tvrdí, že počas vojny na Ukrajine nevyviezla do Ruska žiadne zbrane a ani to neplánuje urobiť. Pchjongjang uviedol, že správy amerických tajných služieb o presunoch zbraní boli pokusom pošpiniť imidž Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR).


Nemenovaný predstaviteľ severokórejskej obrany vo štvrtok pre štátne médiá vyzval Spojené štáty, aby prestali s „nerozumnými poznámkami“ a „držali jazyk za zubami“.

Predstavitelia Bidenovej administratívy začiatkom tohto mesiaca potvrdili odtajnené správy amerických spravodajských služieb, že Rusko sa snaží nakúpiť zbrane od KĽDR, vrátane miliónov delostreleckých granátov a rakiet. Moskva sa týmto údajne pokúša zmierniť vážne nedostatky vojenského vybavenia na Ukrajine, ktoré sa zhoršili pod vplyvom sankcií a vývozných kontrol.

Vyhlásenie KĽDR prišlo niekoľko týždňov po tom, ako Moskva označila tvrdenia amerických tajných služieb za „falošné“.


Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea poprela, že by posielala zbrane Rusku a vyzvala USA, aby držali jazyk za zubami © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako ušetriť vodu v domácnosti? Tieto tipy pomôžu planéte i našej peňaženke
<< predchádzajúci článok
Európska únia uvalí ďalšie sankcie na Rusko, mali by sa týkať ľudí podporujúcich Putinov režim