Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. marca 2006

SF do volieb s novým programom pre strednú vrstvuSlobodné fórum (SF) ide do parlamentných volieb s programom nazvaným Slušný život tu a teraz a postaveným na troch prioritách - na zdravotníctve a sociálnych veciach, na školstve a na podpore malých a ...Zdieľať

ZVOLEN 11. marca (WN/SITA) - Slobodné fórum (SF) ide do parlamentných volieb s programom nazvaným Slušný život tu a teraz a postaveným na troch prioritách - na zdravotníctve a sociálnych veciach, na školstve a na podpore malých a stredných podnikateľov. Predstavilo ho na svojom dnešnom republikovom sneme vo Zvolene a zadefinovalo sa ako strana, ktorá robí politiku pre strednú vrstvu spoločnosti. "Stredná vrstva, o ktorú sa na Slovensku nik nestará, potrebuje svoju politickú reprezentáciu," zdôraznila predsedníčka SF Zuzana Martináková vo svojom prejave.

Okrem odborných priorít bude SF presadzovať aj politické reformy, ako je napríklad zrušenie poslaneckej imunity, ktoré súčasná vládna koalícia zanedbala. Víziou SF je "štát priateľský voči občanom". Podľa predsedníčky SF je až neuveriteľné, čo táto strana za dva roky od svojho vzniku dokázala. "Vznikli sme na protest proti arogantnému štýlu vládnutia a zle robeným nekoordinovaným reformám a ukázalo sa, že sme mali pravdu," pripomenula Martináková. Spresnila, že časom sa ukázala správnosť ich názorov, keď podporovali daňovú a dôchodkovú reformu či decentralizáciu štátnej správy a kritizovali reformu zdravotníctva. "Úspech je pred nami. Tieto voľby musia byť šancou pre SF, nie treťou šancou pre Mikuláša Dzurindu," vyhlásila Martináková na záver svojho prejavu.

Medzi hosťami vystúpili na sneme SF predseda Demokratickej únie Ján Budaj a člen prípravného výboru Demokratickej strany Slovenska (DSS) Braňo Hochel, bývalý člen Demokratickej strany (DS). Ten vo svojom prejave uviedol, že s DS sa obchodovalo a Dzurindova strana nedodržala ani len obchodnú stránku dohody. Program SF je podľa Hochela takmer v 100-percentnej zhode s ideálmi, ktoré vyznávajú pokračovatelia DS. "Akoby ste ho od nás odpisovali," uviedol Hochel. Na otázku agentúry SITA, prečo potom zakladajú DSS a nevstúpia do SF, Hochel uviedol, že ich konzervatívno-liberálny program má mať aj iný pilier na politickej scéne Slovenska. "Slovenská politická scéna ešte nie je zrelá na takú integráciu, aká nastala naľavo a o akú sa usiluje Dzurinda," povedal Hochel.

Na tlačovej besede cez prestávku snemu Martináková uviedla, že SF nebude spolupracovať a nepôjde ani len do rokovaní s Komunistickou stranou Slovenska, Slovenskou národnou stranou a Vladimírom Mečiarom, čo v súčasnosti značí ani s Ľudovou stranou-Hnutím za demokratické Slovensko. Zopakovala, že SF nevstúpi do vlády, na čele ktorej by bol Mikuláš Dzurinda.

Republikový snem SF pokračuje pracovnou časťou, v ktorej sa bude voliť vedenie strany. Kandidátkou na predsedníčku je Martináková, o každom z kandidátov na podpredsedov, ktorých navrhli okresné snemy a krajské rady, sa bude hlasovať osobitne. SF má v súčasnosti podľa Martinákovej zhruba 2 600 členov.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Solana verí, že smrť Miloševiča pomôže Balkánu
<< predchádzajúci článok
Mečiar volá po zmene a chce vyhrať voľby