Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2010

SHMÚ:Na východe hrozia povodne, na západe horúčavySlovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred povodňami prvého stupňa, ktoré by sa mohli vyskytnúť následkom búrok na východe Slovenska. Ústav predpovedá búrky s krúpami, s ...Zdieľať
burka Foto: SITA/APBRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred povodňami prvého stupňa, ktoré by sa mohli vyskytnúť následkom búrok na východe Slovenska. Ústav predpovedá búrky s krúpami, s ktorými môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky. Stúpnuť by mali hladiny riek, hlavne na malých tokoch. Výstraha prvého stupňa pred povodňou z búrok platí pre regióny v okolí riek Poprad, Bodrog, Torysa, Hornád a Hnilec.


Vysoké teploty až do 33 stupňov Celzia sa vyskytujú na západe, juhu a juhovýchode Slovenska, Slovenský hydrometeorologický ústav vydal varovanie 1. stupňa. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká.

Stred a východ Slovenska varuje Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahou 1. stupňa pred búrkami, ktoré sa môžu miestami vyskytnúť s krúpami. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 30 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 17 až 25 metrov za sekundu. Môže to spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Agentúra SITA čerpala informácie z internetovej stránky www.shmu.sk.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvovoliči v Trnave majú o voľby záujem
<< predchádzajúci článok
Niektoré okrsky v Petržalke hlásia vyše 40-% účasť

SHMÚ:Na východe hrozia povodne, na západe horúčavy - diskusné fórum čitateľov