Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. decembra 2005

Šialenstvo na koncerte Riša Müllera a jeho priateľov.Krik, potlesk, dupot, slzy, mrazenie na tele. To všetko vyvolal v publiku koncert Richarda Müllera s americkými hudobníkmi v bratislavskej Inchebe.Zdieľať
  Piati Američania, Omar Hakim, Hiram Bullock, Will Lee, Clifford Carter a Mike Caffrey dokázali v stredu večer vyburcovať štyriapoltisícový dav priam k šialenstvu. Dvojmetrový rebelant však rozbúrených fanúšikov skrotil svojimi osobnými vyznaniami.
Prvýkrát odznela na koncerte v sprievode skupiny pieseň Už asi nie si. Rišo ju uviedol slovami: „Text vznikal v čase, keď som si uvedomil, že som stratil to, čo mnohí túžia mať a o čom viem, že v tej podobe už nikdy mať nebudem - a to rodinu.“ Za ešte intímnejšiu a osobnejšiu označil skladbu Ticho a tma. Tá vraj vznikla v čase, keď uvažoval nad samovraždou. „Teraz, keď mám 44 rokov, už viem, že aj keď situácia vyzerá beznádejne, treba ju ustáť.“ Počas koncertu niekoľkokrát spomenul svojho dobrého priateľa Jara Filipa, s ktorým sa chystal do Ameriky nahrať album. „Keďže Jaro sa bál lietania, mali sme ísť loďou.“
Rišov koncert bol zmesou starších osvedčených hitov a skladieb z nového albumu 44. Publikum si vypočulo mnohé známe skladby v netradičnom podaní a s neobvyklými aranžmánmi. Cigaretke na dva ťahy dali americké špičky sólovým úvodom úplne nový rozmer. Milovanie v daždi, Tlaková níž či Líška. Každá pieseň, čo na koncerte odznela, bola iná, až nepoznateľná.
Rozdivočený gitarista Hiram Bullock počas koncertu skočil z pódia a vtrhol do davu zabávajúcich sa ľudí. Mike Caffrey sa šplhal na reproduktory a v istej chvíli sa rozbehol na balkón medzi divákov. Hudobné grify a bláznovstvá, ktoré muzikanti stvárali, si dokonca sám Rišo nakrúcal kamerou priamo z pódia. Pieseň Po schodoch v podaní „klávesáka“ Clifforda Cartera ukončila koncert, muzikanti sa
však ešte pre neutíchajúci krik niekoľkokrát na pódium vrátili. Na koncerte nechýbal ani Rišov kamarát Martin Nikodým, ktorý mu odovzdal sošku strieborného Slávika z minulotýždňového vyhlásenia výsledkov. Bratislavský koncert bol vynikajúco ozvučený a záznam z neho by sa mal v blízkej budúcnosti objaviť na DVD nosiči.

 

Mike Caffrey (gitara, perkusie)       Clifford Carter (klávesy)  

            

Hiram Bullock (gitary) - sprevádzal Stinga, Erica Claptona, Barbru Streisand, Paula Simona, Chaku Khana a ďalších.

Omar Hakim (bicie) - sprevádzal Davida Bowieho, Madonnu, Stinga, Brucea Springsteena, Mariu Carey, Milesa Davisa a ďalších.

 

Will Lee (basová gitara) - sprevádzal Franka Sinatru, Ringa Starra, Barbru Streisand, Raya Charlesa, Jamesa Browna, Kool & the Gang a ďalších.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Müllerovi hostia prileteli (2. 12. 2005)
 Vianočné koncerty Richarda Müllera (3. 11. 2005)
 Müller so 44 na krku (2. 9. 2005)nasledujúci článok >>
Opitá na párty!
<< predchádzajúci článok
Kohn 08.12. 2005

Šialenstvo na koncerte Riša Müllera a jeho priateľov. - diskusné fórum čitateľov

problem9.12. 10:24:51