Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

06. februára 2019

Siamské dvojčatá z Bagladéša podstúpili v Budapešti druhú operáciuSiamské dvojčatá z Bangladéša, ktoré sú zrastené hlavou, podstúpili na budapeštianskej klinike Semmelweisovej univerzity úspešnú plastickú operáciu, ktorá je druhou zo ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Budapešť 6. februára (TASR) - Siamské dvojčatá z Bangladéša, ktoré sú zrastené hlavou, podstúpili na budapeštianskej klinike Semmelweisovej univerzity úspešnú plastickú operáciu, ktorá je druhou zo série troch plánovaných zákrokov. Informovala o tom univerzita na svojej internetovej stránke.


Dva a polročnej Rabii a Rukii voperovali špeciálny implantát na rozšírenie tkaniva, ktorý vyvinuli maďarskí odborníci. Dvojičky sa po operácii, ktorú vykonali 25. januára, majú dobre a už mohli opustiť nemocnicu.

Deti priviezli rodičia do maďarského hlavného mesta 5. januára. V prvej etape rozdelili vlani chirurgovia mozgovú tepnu v rámci operácie v Bangladéši, ktorú viedol maďarský lekár István Hudák. Tento zákrok znamenal podľa univerzity vedecký prelom.

Konečnú fázu, v ktorej budú musieť rozdeliť lekári lebky a mozgy, ale nahradia aj nevyvinuté časti, bude koordinovať lekár András Csókay. O ďalších vyšetreniach, možnostiach operácií, ako aj o termíne a mieste tretieho zákroku, rozhodne konzílium lekárov v nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch na základe vyhodnotení priebežných výsledkov.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
RTVS prinesie mimoriadne správy o rokovaní Merkelovej s premiérmi V4
<< predchádzajúci článok
SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel režisér najznámejšej českej rozprávky

Siamské dvojčatá z Bagladéša podstúpili v Budapešti druhú operáciu - diskusné fórum čitateľov