Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

14. júla 2009

Siedmy ročník Masters Of Rock bol najpokojnejší, tvrdí políciaZlínska polícia hodnotí siedmy ročník festivalu Masters Of Rock, ktorý sa uskutočnil od 9. do 12. júla vo Vizoviciach, ako dosiaľ najpokojnejší ročník. Najväčšia tragédia sa stala v prvý deň ...Zdieľať
BRATISLAVA 14. júla (WEBNOVINY) - Zlínska polícia hodnotí siedmy ročník festivalu Masters Of Rock, ktorý sa uskutočnil od 9. do 12. júla vo Vizoviciach, ako dosiaľ najpokojnejší ročník. Najväčšia tragédia sa stala v prvý deň festivalu, keď 34-ročnú ženu zo Vsetína prešiel na nechránenom železničnom prejazde vlak a amputoval jej jednu nohu, druhú sa lekárom podarilo zachrániť. V nedeľu sa zasa pokúšal jeden muž spáchať pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok samovraždu. Polícia ho eskortovala do kroměřížskej nemocnice.


Polícia riešila počas štyroch festivalových dní desiatky incidentov, avšak išlo len o drobné priestupky. V piatok okolo polnoci sa na hlavnej ceste medzi Vizovicami a Zlínom nebezpečne pohyboval 16-ročný mladík, ktorého polícia v krátkom čase zadržala a odovzdala matke. V dychu mu zistili 1,27 promile alkoholu. S pokutou a zraneniami skončila v zlínskej nemocnici opitá žena, ktorá rozbila dve okná jedného bytu vo Vizoviciach.

Polícia vyzdvihla i disciplinovanosť vodičov. Na festival prišlo približne 25-tisíc návštevníkov. Pod vplyvom alkoholu šoférovali len štyria a po prvý raz sa dokonca stalo, že ani jeden z nich nemal v dychu viac ako jedno promile alkoholu. Najhoršie na tom bol vodič s 0,8 promile alkoholu v dychu. Vodičov, ktorí sa nedopustili žiadneho priestupku, polícia dokonca odmenila nealkoholickým pivom. Vodiči mohli pred jazdou tiež absolvovať dobrovoľnú dychovú skúšku, aby sa presvedčili, či si môžu sadnúť za volant. Jeden dobrovoľník však prišiel na dychovú skúšku autom, a keďže nafúkal 0,4 promile, musel zaplatiť pokutu.

Na bezpečnosť návštevníkov festivalu dohliadalo denne približne 120 policajtov a policajtiek. V stanových mestečkách si na zlodejov posvietili termovíziou, vďaka ktorej sa im podarilo zadržať dvoch mužov podozrivých z krádeží. Obaja mali bohatú trestnú minulosť, ale keďže polícia nenašla okradnutých, podozrivým nedokázala vinu. Vlani spôsobili zlodeji škody okolo stotisíc českých korún (približne 3 840 eur), tento rok škoda nepresahuje desaťtisíc korún (približne 380 eur). Návštevníci festivalu nahlásili len štyri krádeže vecí zo stanov.

Informácie pochádzajú z ineternetovej stránky Polície ČR www.policie.cz.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Michael nebol pripravený na comeback, tvrdí jeho otec
<< predchádzajúci článok
ŠÚ chce výpočtové centrum za približne 8,4 mil. eur