Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. júna 2022

Silný spojenec Ruska uznal nezávislosť samozvanej Doneckej a Luhanskej ľudovej republikySýria v stredu oznámila, že uzná nezávislosť samozvanej Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky. Damask zároveň ...Zdieľať
rusko 676x451 29.6.2022 (Webnoviny.sk) - Sýria v stredu oznámila, že uzná nezávislosť samozvanej Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky. Damask zároveň uviedol, že sa bude usilovať o nadviazanie diplomatických vzťahov s týmito územiami.


Toto oznámenie sýrskeho ministerstva zahraničných vecí prišlo niekoľko dní po stretnutí prezidenta Baššára al-Asada so spoločnou delegáciou oboch východoukrajinských regiónov v Damasku.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu uviedol, že ruské sily momentálne ovládajú približne 97 % Luhanskej oblasti a podľa ukrajinských predstaviteľov a vojenských analytikov sa zdá, že Rusko aktuálne kontroluje zhruba polovicu Doneckej oblasti. Oba regióny spoločne tvoria Donbas, kedysi priemyselné srdce Ukrajiny.


Sýria je silným spojencom Ruska. Moskva sa v septembri 2015 zapojila do sýrskeho konfliktu a pomohla v ňom „nakloniť misky váh“ v prospech al-Asada. Sýria ako jedna z piatich krajín sveta hlasovala na pôde OSN proti odsúdeniu ruskej vojenskej agresie na Ukrajine. Okrem nej tak učinili ešte Bielorusko, Eritrea, Severná Kórea a samotné Rusko.


Zdroj: Webnoviny.sk - Silný spojenec Ruska uznal nezávislosť samozvanej Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do boja o kreslo žilinského župana ide aj Janckulík, je tretím oficiálnym kandidátom
<< predchádzajúci článok
Rusi sú čiastočne úspešní neďaleko E-40, ktorú niektorí Ukrajinci označujú za „cestu života“