Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. júna 2022

Rusi sú čiastočne úspešní neďaleko E-40, ktorú niektorí Ukrajinci označujú za „cestu života“Ruské sily sústreďujú svoje úsilie na obkľúčenie východoukrajinského mesta Lysyčansk, uviedol v stredu ráno generálny štáb ukrajinskej armády. Ruskí vojaci už ...Zdieľať
russia_ukraine_war_50239 7dc0607c66b64737a8c4e50ad8f8bcb3 676x451 29.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské sily sústreďujú svoje úsilie na obkľúčenie východoukrajinského mesta Lysyčansk, uviedol v stredu ráno generálny štáb ukrajinskej armády.


Ruskí vojaci už kontrolujú južné a východné prístupy k mestu a pokračujú boje v blízkosti hlavnej cesty juhozápadne od mesta, kde sa nachádza veľká ropná rafinéria. Informuje o tom portál cnn.com.

Rusi sa zároveň snažia postúpiť k mestu Bachmut, ktoré leží približne 50 kilometrov západne od Lysyčanska, a dosiahli určitý pokrok južne od mesta, uviedol ukrajinský generálny štáb. „Nepriateľ je čiastočne úspešný neďaleko cesty E-40,“ konštatoval generálny štáb.


Niektorí ukrajinskí predstavitelia označujú E-40 za „cestu života“, pretože je dôležitá pre zásobovanie vojakov a evakuáciu civilistov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi sú čiastočne úspešní neďaleko E-40, ktorú niektorí Ukrajinci označujú za „cestu života“ © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Silný spojenec Ruska uznal nezávislosť samozvanej Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky
<< predchádzajúci článok
Slavia Capital považuje spájanie svojho bývalého zamestnanca s PPA za ohováranie