17. novembra 2010

Skalica si po Slovane poradila aj s Orange 20

Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - 25. kolo základnej časti: HK 36 Skalica - HK Orange 20 7:2 (2:1, 4:0, 1:1) Góly: 17. Zálešák (R. Školiak, Gründling), ...

bez nazvu Foto: SITA/Martin Medňanský SKALICA 17. novembra (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - 25. kolo základnej časti:

HK 36 Skalica - HK Orange 20 7:2 (2:1, 4:0, 1:1)
Góly: 17. Zálešák (R. Školiak, Gründling), 20. Zálešák, 24. R. Školiak (Zálešák, M. Školiak), 28. R. Školiak (Zálešák, J. Prokop), 29. Lušňák (Šátek, Kloz), 37. Zálešák (M. Školiak, J. Prokop), 48. J. Jurík (Štepán, Holovič) - 15. Takáč (Petro), 42. L. Kozák (T. Hrnka, Petro)
Vylúčení: 4:9 na 2 min, navyše: Kutálek na 5 min + DKZ za údery, Gründling na 5 min + 10 min + DKZ za údery, Gula na 10 min za nešp. správanie - Preisinger na 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška - Jankovič a Tvrdoň, 1344 divákov

Skalica: Lakosil (od 31. min Tomek) - M. Školiak, Gründling, I. Jankovič, Kloz, Kumstát, Gula, Magušin, K. Grman - Zálešák, R. Školiak, J. Prokop - Kutálek, R. Jarolín, Šátek - Lušňák, Mikušovič, Konečný - Štepán, Holovič, J. Jurík (od 41. min bez Kumstáta, Reného Školiaka a Zálešáka)

HK Orange 20: T. Pék - Čerešňák, L. Kozák, Hraško, Staňo, Malina, Obuch - Šišovský, Preisinger, Jokel - T. Hrnka, Andrej Šťastný, Vandas - Takáč, Petro, Sobota - Kalináč, Šimčák, Matoušek

V úvode stretnutia skúšali pozornosť Péka domáci Michal Školiak a Zálešák, no brankár hostí ešte neinkasoval. Po spornom vylúčení domáceho Kutálka na päť minút sa mladíci ujali vedenia. Domáci obrancovia zabudli na Takáča, a ten sám pred Lakosilom prepasíroval na dvakrát puk za jeho chrbát. Vyrovnať sa podarilo Zálešákovi v presilovke štyroch proti trom, keď z pravej strany poslal puk za Pékov chrbát. Skaličania sa ujali vedenia tesne pred odchodom do šatní, keď opäť Zálešák takmer z toho istého miesta ako pri prvom góle prekonal Péka aj druhýkrát.

Dvojica Zálešák - René Školiak pripravila aj tretí gól domácich. Tentokrát však nahrával Zálešák a René Školiak v samostatnom úniku trafil presne pod hornú žŕdku. O minútu neskôr pridal René Školiak svoj druhý gól a opäť asistoval Zálešák. Piaty gól domácich po ideálnej prihrávke Šáteka vsietil Lušňák, na čo tréner hostí reagoval oddychovým časom. Reprezentácia SR "20" pôsobila od tohto momentu odovzdane a ďalšie dobré šance domácich nepremenili J. Prokop, Šátek a Štepán. Šiesty gól dosiahol Zálešák, keď po prihrávke Michala Školiaka utiekol hosťujúcim obrancom, prekonal pomedzi nohy Péka a mohol tak oslavovať hetrik v tomto stretnutí. Hneď po šiestom góle sa do seba pustili domáci Gründling a hosťujúci Preisinger, za čo si hráč domácich vyslúžil trest do konca stretnutia.

Tretia tretina začala gólom slovenskej reprezentácie, keď v presilovej hre švihom od modrej čiary prekonal Tomeka Kozák. V 48. min ostal osamotený J. Jurík pred bránkou hostí a strelou okolo Péka dosiahol už siedmy gól domácich. Po tomto góle sa už stretnutie len dohrávalo bez ďalších strelených gólov a domáci hráči si pripísali tri povinné body.

Hlasy:
Martin Pešout (asistent trénera Skalice): "Po dobrých výkonoch v predchádzajúcich stretnutiach sme chceli stúpajúcu formu potvrdiť aj dnes, čo sa nám podarilo. Uhrali sme dobrý výsledok a dúfam, že sme tak pozvali divákov na piatkový zápas s Košicami."

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): "Z našej strany nie je čo hodnotiť. Hrali sme slabo, nezahrali nám až dve tretiny hráčov. Skalica dominovala vo všetkých herných činnostiach a keďže domáci nevyužili viacero šancí, výsledok je pre nás ešte dobrý. My sme neukázali vôbec nič. Hráči v tomto veku by mali byť vďační za každú svoju šancu a nevyzerať tak, ako keby boli hokejom presýtení."