19. decembra 2012

Skalica tesne prehrala v Trenčíne, Pieštany zdolali Košice

Výsledky 30. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HK Poprad - HKm Zvolen 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) Góly: 4. Puliš (J. Mucha), 30. L. Jurík (Puliš, J. Mucha), 38. L. ...

trencin skalica BRATISLAVA 19. decembra (WEBNOVINY) - Výsledky 30. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK Poprad - HKm Zvolen 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 4. Puliš (J. Mucha), 30. L. Jurík (Puliš, J. Mucha), 38. L. Pokovič, 42. Puliš (L. Jurík, Michal Chovan)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Zvrškovec, Miroslav Valach, 1421 divákov

Poprad: Westlund - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, Jáchym, Špelda, M. Kurali, Fabian, D. Kramár - Vandas, Ľ. Vaic, Hvila - R. Tomas, Klouda, D. Buc - S. Takáč, Koskinen, Jabrocký - Matúš Paločko, Gríger, Gápa
Zvolen: M. Šimko - P. Hraško, Výborný, Ťavoda, J. Mucha, Pichnarčík, L. Pokovič, M. Šiška - Síkela, Brabenec, Podkonický - Sucharda, L. Jurík, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Martin Ďaloga - Čanky, P. Fekiač, Méry

I. tretina

Po nenápadnom úvode Mucha nahodil puk pred Westlunda, v chaotickej situácii sa najlepšie zorientoval Puliš a poslal Zvolen do vedenia.

Hlavný arbiter J. Konc musel konzultovať gól na videu, puk sa však ocitol za bránkovou čiarou.

Vedúci tím tabuľky mohol v 8. min zvýšiť svoje vedenie, to by však Michal Chovan nesmel v rozhodujúcej chvíli zlyhať v koncovke. Poprad odpovedal nájazdom Hvilu, jeho strele však chýbali milimetre.

II. tretina

Do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie Zvolenčania, no ich útočné chúťky na chvíľu zastavilo vylúčenie brankára Šimka pre úmyselné posunutie bránky.

K slovu sa v presilovke dostal Poprad, ale Šimko postupne zlikvidoval šance Suchého, Buca aj Koskinena. Keď si "kamzíci" vylámali zuby na zvolenskom gólmanovi, prišiel trest.

Zápas sa lámal do svojej druhej polovice: vtedy vystrelil Puliš a na dorážku číhal pripravený L. Jurík - 0:2. Poprad sa dokázal vyhecovať, zvýšil svoju aktivitu a vo zvolenskej obrane spôsoboval obrovské zmätky. V koncovke však domáci hokejisti zlyhali. Dve minúty pred odchodom do kabín popradský obranca Špelda veľkou chybou vyzval Pokoviča na tretí gól - 0:3.

III. tretina

Ani v tretej časti sa obraz hry nezmenil. Zvolen dokumentoval svoju pohodu hneď po 129 sekundách hry: Jurík unikol, posunul puk Pulišovi a ten šikovným blafákom stanovil už na hrozivých 4:0 pre hostí. Popradčania sa snažili výsledok aspoň skorigovať, v koncovke však boli bezradní.

V 50. min neuspel ani Vandas, Zvolenčania boli vzadu veľmi obetaví. Zápas sa v ďalšom priebehu už len dohrával, hostia si bez problémov udržali náskok a pripravili "kamzíkom" už tretiu prehru doma v rade.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 38. Valášek (J. Dlouhý, M. Drevenák), 49. T. Varga (Valášek, J. Dlouhý) - 25. Pupák (Kmeč, Hrnka), 35. Mašlonka (E. Piatak, Jokila), rozhodujúci sam. nájazd Jokila
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Gajan, Snášel, 1165 divákov

Žilina: Žigárdy - I. Rúfus, D. Devečka, Brcko, Drábek, J. Dlouhý, Leško - Richard Huna, Róbert Huna, V. Škoda - M. Kokavec, T. Troliga, R. Krajči - Drevenák, Valášek, T. Varga - T. Sýkora, J. Mihálik, K. Jass
Nitra: M. Laco - Ordzovenský, Rais, Nádašdi, P. König, F. Kuzma, Vosátko, Trefný, Bene - Jokila, Hamrák, Mašlonka - R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik - Podstavek, E. Piatak, Martin Segľa - Kmeč, Hrnka, Pupák

I. tretina

V úvodných minútach súboja posledného tímu s druhým v tabuľke diváci nevideli príťažlivý hokej. Prvú príležitosť mal v 4. min domáci Krajči, ale váhal so strelou.

V 7. min sa center prvého útoku Róbert Huna už tešil z gólu, ale M. Laco bol proti.

O minútu neskôr kapitán Miroslav Kováčik vyskúšal domáceho Žigárdyho, stav sa však nemenil. V 13. min unikol zo stredu hracej plochy Róbert Huna, ale Marek Laco jeho strelu kryl.

O tri minúty neskôr mohol streliť úvodný gól Tománek, no Žigárdy bol pripravený.

II. tretina

Úvod druhej tretiny mali lepší Žilinčania. Bol tu však Stümpel, ktorý v 22. min vypálil, ale domáci gólman bravúrne chytil. V protiútoku sa nepresadil žilinský Drevenák.

V 25. min skončil puk najskôr na vonkajšej sieti domáceho brankára, ale spätnú Piatakovu prihrávku Pupák poslal prvýkrát za Žigárdyho chrbát - 0:1. V 28. min bolo horúco pred nitrianskou bránkou a vzápätí pred žilinskou.

V 33. min bol vylúčený domáci Drábek, keď sa však vrátil na ľadovú plochu, Mašlonka využil zaváhanie domácej obrany a zvýšil na 2:0.

Hráči Nitry mohli zvýšiť pri vylúčení Vosátka, keď Tománek korčuľoval sám na Žigárdyho, no ten zneškodnil jeho strelu. Žilinčania sa presadili dve minúty pred koncom druhej tretiny, keď po jednoduchej akcii Valášek strelil kontaktný gól. V záverečných sekundách mal vyrovnanie na hokejke Róbert Huna, ale šťastie mu nebolo naklonené.

III. tretina, predĺženie a samostatné nájazdy

V úvode tretej tretiny mohla Nitra definitívne rozhodnúť o svojom víťazstve pri vylúčení domáceho Rúfusa. Najväčšiu príležitosť však nepremenil Kováčik. V 49. min domáci založili jednoduchý útok a Varga poľahky zasunul puk druhýkrát za Lacov chrbát - 2:2.

V 52. min Nitra dala gól, ale hlavný rozhodca ho neuznal pre hru brankára bez masky. V závere tretiny mali dobré príležitosti domáci Krajči a Róbert Huna na jednej strane a hosťujúci Kmeč na druhej strane. Svoje šance však nevyužili, a tak sa zápas posunul do predĺženia.

V nadstavenej päťminútovke mohli rozhodnúť domáci Róbert Huna, či v 65. min hosťujúci Rais, ale ani jednému z nich sa nepodarilo skórovať. V samostatných nájazdoch sa rozhodovalo až v piatej sérii, úspešný bol Nitran Jokila.

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 4:3 (3:2, 1:1, 0:0)

Góly: 4. Sojčík (Tybor, Lelkeš), 13. Lintner (Jakub Gašparovič), 19. Tybor, 33. Lintner (Jakub Gašparovič, Tybor) - 2. Lažo (Stieler), 15. Pálffy, 26. Lažo (R. Školiak, Pálffy)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Otčenáš (Trenčín) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín - R. Gavalier, Tornay, 1290 divákov

Trenčín: Kristín - T. Bokroš, Imrich, Pozník, Lintner, J. Koma, E. Bednár, Vizváry - Tybor, Lelkeš, Sojčík - Marosz, Otčenáš, Jakub Gašparovič - O. Mikula, F. Nemček, T. Klíma - Jakúbek, Broska, Martin Filo - od 21. min O. Rusnák
Skalica: M. Lipovský - Vyrúbalík, I. Jankovič, Bobček, Gula, Jaborník, Barák, Mikeska - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Lažo, Martin Sloboda, Stieler - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Timotej Šille

I. tretina

Zápas mal hektický úvod. Už v 1. min domáci Tybor nepremenil trestné strieľanie a o ďalších 14 sekúnd hosťujúci Lažo otvoril skóre.

Trenčín však už vo 4. min vyrovnal, pretože Sojčík zblízka bekhendom z prvej trafil pod hornú žŕdku.

V 13. min zužitkoval Lintner prihrávku spoza bránky a prestrelil brankára.

Domácim tento náskok však dlho nevydržal. Už o dve minúty neskôr Pálffy lišiacky vypichol puk súperovým zadákom na modrej čiare, všetkým ušiel a svoje sólo zakončil vyrovnávajúcim gólom. Ešte do prvej prestávky však Trenčín opäť viedol: v 19. min odrazený puk poslal Tybor spomedzi kruhov nekompromisne do bránky - 3:2.

II. tretina

Hra bola obojstranne bojovná a gólostroj sa nezasekol ani v druhej tretine.

V 26. min perfektnú presilovkovú kombináciu hosti zakončil Lažo, takže sa začínalo prakticky odznova.

V polovici stretnutia mali domáci k dispozícii takmer minútovú početnú výhodu o dvoch hráčov a v 33. min ju aj využili, keď kombinačnú akciu korunoval Lintner tvrdou strelou z ľavého kruhu do odkrytej bránky - 4:3.

Zaujímavá hra sa prelievala na obidve strany a pred bránkami bolo často rušno.

V treťom dejstve sa Trenčín sústredil predovšetkým na kontrolu svojho tesného náskoku a s výnimkou niektorých momentov súpera príliš nepúšťal k ohrozeniu jeho bránky. Skalica sa však až do konca zápasu nevzdávala. V závere hrali hostia dve presilovky a takmer minútu aj bez brankára, ale na body už nedosiahli.

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 32. H. Ručkay (J. Ručkay), 48. Šišovský
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Kalina, Smrek, 2008 divákov

Piešťany: Tomek - V. Urban, Drgoň, R. Filip, Škadra, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška - S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Stupka, Mertel, Šišovský
Košice: Hylák - M. Takáč, Cebák, Štrbák, Kolba, Šeda, Michal Novák, M. Macejko, Martin Chovan - R. Jenčík, Bulík, P. Svitana - Matúš Chovan, Marek Slovák, Š. Novotný - Hinďoš, Pašek, Jokeľ - Mlynarovič, Boltun, O. Gmitter

I. tretina

Vo vyrovnanej prvej tretine sa do prvej šance dostali hokejisti Piešťan, ale Henrich Ručkay neotvoril skóre stretnutia.

V 6. min mohlo zahrmieť na oboch stranách, domáci Chylo však svoju šancu nevyužil a protiútok nezakončil úspešne ani Pašek.

O desať minút neskôr sa do obrovskej príležitosti dostal Košičan Jokeľ, ale sám pred Tomekom netrafil bránku.

Tesne pred prvým klaksónom ešte Šišovský zabojoval a získal puk, no svoju peknú individuálnu akciu nezakončil gólom.

II. tretina

V prvej polovici druhého dejstva sa väčšinou hralo v strednom pásme, bez vylúčení a v rýchlom tempe. K prvému vzruchu prišlo až v 30. min, ale Boltun nepremenil svoje sólo.

O dve minúty neskôr rozjasala domácich priaznivcov bratská dvojica Ručkayovcov: Jakub potiahol puk do obranného pásma Košíc, prenechal ho bratovi Henrichovi, a ten švihom prekonal košického gólmana. V 36. min sa ukážkovým "semaforom" prezentoval domáci brankár Tomek, keď zastavil Svitanovu strelu.

Košičania sa v úvode tretej tretiny ubránili vôbec prvej hre v nerovnovážnom stave v zápase a pridali na obrátkach. V 48. min im však pristrihol krídla Šišovský, ktorý sa najlepšie zorientoval v trme-vrme pred bránkou a zvýšil na dvojgólový rozdiel.

V 50. min napriahol od modrej čiary hosťujúci Takáč, ale puk nemieril do priestoru bránky. Domáci výborne bránili už v strednom pásme, hostí nepúšťali do vyložených šancí. V 59. min sa Košičania odhodlali k hre bez brankára, ale ani tá im nepriniesla úspech.