Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

28. mája 2009

Škoda Auto zvýšila produkciu modelu Fabia na 1200 automobilov denneŠkoda Auto zvýšila výrobnú kapacitu modelu Škoda Fabia z 1000 na 1200 automobilov denne. Flexibilne tak reaguje predovšetkým na zvýšený dopyt po malých vozidlách v súvislosti so zavedením takzvaného ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. mája (WN/PR) - Škoda Auto zvýšila výrobnú kapacitu modelu Škoda Fabia z 1000 na 1200 automobilov denne. Flexibilne tak reaguje predovšetkým na zvýšený dopyt po malých vozidlách v súvislosti so zavedením takzvaného šrotovného v niektorých štátoch Európskej únie.


„Ide o nevyhnutný krok na uspokojenie zvýšeného dopytu. Aj napriek tomuto rekordnému objemu sa však ešte môžu vyskytnúť dlhšie dodacie lehoty. Navyše, optimalizujeme aj našu logistiku, aby sa obľúbené Fabie dostávali k zákazníkom čo najrýchlejšie,“ uviedol Fred Kappler, člen predstavenstva za oblasť Predaj a marketing.

Najväčší nárast predaja zaznamenala Škoda Auto v Nemecku. Tu sa za prvé štyri mesiace predalo spolu 29 280 automobilov modelu Škoda Fabia. Ide takmer o dvojnásobok oproti minulému roku, kedy sa v priebehu januára až apríla predalo 15 430 vozidiel.

Okrem modelu Škoda Fabia je v Nemecku veľký záujem aj o automobily Octavia Tour.

Škoda Fabia vďačí za svoju obľúbenosť u zákazníkov vynikajúcemu pomeru cena/úžitková hodnota a nízkym prevádzkovým nákladom. Podčiarkuje to jej ekologická verzia Škoda Fabia GreenLine, ktorá sa pýši spotrebou paliva v kombinovanom režime 4,1 l nafty na 100 km a zníženými emisiami CO2 109 g/km.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Art Film Feste si pripomenú nežnú revolúciu
<< predchádzajúci článok
Postavenie absolventov na trhu práce sa zhoršilo