08. februára 2014

Škrtel strelil dva góly, Liverpool rozstrieľal Arsenal 5:1

Futbalista Liverpoolu Martin Škrtel (uprostred) sa teší po strelení gólu v sobotňajšom šlágri 25. kola Premier League FC Liverpool - Arsenal Londýn v Liverpoole 8. februára 2014.

Futbalista Liverpoolu Martin Škrtel (uprostred) sa teší po strelení gólu v sobotňajšom šlágri 25. kola Premier League FC Liverpool – Arsenal Londýn v Liverpoole 8. februára 2014. Foto: TASR/AP
Londýn 8. februára (TASR) – Slovenský futbalový reprezentant Martin Škrtel strelil po prvý raz v drese anglického klubu FC Liverpool dva góly v jednom stretnutí. V sobotňajšom šlágri 25. kola Premier League 29-ročný obranca dvoma presnými zásahmi naštartoval "The Reds" k vysokému víťazstvu 5:1 nad vedúcim Arsenalom Londýn.

Škrtel si už v úvodnej minúte stretnutia nabehol na priamy voľný kop a z vápna namieril do stredu bránky - 1:0. Poľský brankár v službách "kanonierov" Wojciech Szczesny lovil loptu zo siete po druhý raz v 10. minúte, keď ju po rohovom kope Stevena Gerrarda poslal slovenský stopér hlavičkou do ľavej šibenice. Do polčasu stihol Liverpool zvýšiť na 4:0 zásluhou Raheema Sterlinga a Daniela Sturridgea. Arsenal skóroval na Anfield Road až v druhom dejstve, na konečných 1:5 znížil z pokutového kopu Mikel Arteta.