Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

13. mája 2021

Slováci môžu opäť fandiť svojim klubom, od soboty sa uvoľnia opatrenia na športových podujatiachUž od soboty 15. mája príde na Slovensku k uvoľneniu opatrení v súvislosti s bojom proti pandémii koronavírusu týkajúcich sa účasti fanúšikov na ...Zdieľať
zj5a6641 676x451 13.5.2021  - Už od soboty 15. mája príde na Slovensku k uvoľneniu opatrení v súvislosti s bojom proti pandémii koronavírusu týkajúcich sa účasti fanúšikov na športových podujatiach. Ako vo štvrtok popoludní informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas, uvoľnenie sa týka okresov v 1. stupni varovania a lepších (t.j. zelená, žltá, oranžová, ružová).


V nich na stretnutia klubov registrovaných pod športovými zväzmi smú pri dodržaní podmienok zavítať aj diváci, ich počet bude závislý od farby okresu v tzv. covid automate.

Treba mať negatívny test


V ružových okresoch bude k dispozícii štvrtina maximálnej kapacity hľadiska, maximálne však 250 osôb v interiéri a 500 osôb v exteriéri. V okresoch s lepšou situáciou sú obmedzenia ešte miernejšie, v tomto smere platia podmienky stanovené pro hromadné podujatia.

Platí, že do hľadiska sa dostanú iba osoby s negatívnym testom na ochorenie COVID-19 - pri PCR resp. LAMP teste nie starším ako 72 hodín, u antigénového nie starším ako 24 hodín.

Musia viesť podrobnú evidenciu


Organizátori podujatí sú povinní po dobu dvoch týždňov od skončenia akcie viesť podrobnú evidenciu divákov, po uplynutí tohto času informácie musia zničiť. Sedenie divákov musí byť zabezpečené v každom druhom rade, zakázaná je konzumácia jedál a nápojov a organizátori musia vyhradiť dostatok personálu na dohľad na dodržiavaním opatrení.

Samozrejmosťou je prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom prípadne inou formou, všetko v závislosti od daného okresu a jeho farebnej príslušnosti v tzv. covid automate.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci môžu opäť fandiť svojim klubom, od soboty sa uvoľnia opatrenia na športových podujatiach © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenskí rýchlostní kanoisti v Szegede nezískali žiadnu miestenku na OH v Tokiu
<< predchádzajúci článok
Finále Ligy majstrov bude v Portugalsku, súboj o prestížnu trofej uvidia v hľadisku tisíce fanúšikov

Slováci môžu opäť fandiť svojim klubom, od soboty sa uvoľnia opatrenia na športových podujatiach - diskusné fórum čitateľov