Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. júna 2011

Slováci v Írsku sa môžu stretávať v novom krajanskom domeSlováci v Írsku, ktorých môže byť aj viac ako 20-tisíc, z vlastných prostriedkov postavili krajanský dom v Dubline. Vo štvrtok ho oficiálne otvoril veľvyslanec SR v Írsku Roman ...Zdieľať
irsko Bez popisuFoto: SITA/APBRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) - Slováci v Írsku, ktorých môže byť aj viac ako 20-tisíc, z vlastných prostriedkov postavili krajanský dom v Dubline. Vo štvrtok ho oficiálne otvoril veľvyslanec SR v Írsku Roman Bužek a predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Milan Vetrák. Agentúru SITA o tom informovala šéfredaktorka časopisu Slovak in Ireland Eva Kapičáková - Maláková.


Dom v Dubline nesie meno Slovak in Ireland House. Bude v ňom sídliť redakcia slovenského časopisu, knižnica pre krajanov, ktorá má takmer 500 kníh a vytvorí sa tu priestor na umelecké výstavy a komunitné aktivity pre Slovákov v Írsku.

“Je to skutočne unikátny príklad, keď slovenskí krajania, bez akejkoľvek finančnej podpory štátnych orgánov Slovenskej republiky, dokázali vytvoriť kamenný dom. Pevne verím, že vďaka vynikajúcej lokalite a pripravovanému pútavému programu to bude živý dom,“ vyhlásil Bužek počas otváracej párty. Za realizáciou myšlienky krajanského domu stoja dvaja nadšenci, vydavatelia časopisu Slovak in Ireland Marek Kapičák a Milan Lukáč.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Juhokórejčan Pan Ki-mun bude šéfovať OSN ďalších päť rokov
<< predchádzajúci článok
Medailu po návrate z Afganistanu dostalo 205 vojakov