Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. januára 2018

Slovák, ktorý sa pokúsil v ČR zastreliť susedov, zostáva za mrežamiSlovák Maroš G. (45), ktorý čelí na Krajskom súde v Ostrave obžalobe z dvojnásobného pokusu o vraždu, zostane za mrežami. Jeho žiadosť o prepustenie z ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Tomáš Halász
Praha/Ostrava 23. januára (TASR) - Slovák Maroš G. (45), ktorý čelí na Krajskom súde v Ostrave obžalobe z dvojnásobného pokusu o vraždu, zostane za mrežami. Jeho žiadosť o prepustenie z väzby totiž súd v utorok zamietol. Informoval o tom internetový server Novinky.cz.


Muž, ktorý sa pre dlhotrvajúce spory pokúsil vlani zastreliť susedov, podpáliť ich dom i motorové vozidlo, aby napokon obrátil zbraň proti sebe a pripravil sa tým o zrak, prišiel s oneskorením na súd so slepeckou palicou, čiernou páskou na očiach a s vyhlásením, že sa ešte v utorok obesí. Sťažoval sa na zdravotné problémy a požiadal, aby sa nemusel zdržiavať v súdnej sieni, čomu sudca vyhovel.

Z útoku, ku ktorému došlo v Petřvalde v okolí Karvinej, vyviazol postrelený muž (54) s vážnymi zraneniami. Jeho manželku útočník našťastie strelnou zbraňou, ktorú vlastnil ilegálne, netrafil.

Proces, v ktorom obžalovanému hrozí za pokus o vraždu dvoch ľudí v prípade potvrdenia viny súdom 15-20 rokov väzenia alebo výnimočný trest, bude pokračovať za mesiac.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sorosova organizácia: Orbánova vláda chce kriminalizovať spoločnosť
<< predchádzajúci článok
O aktuálnom zdravotnom stave režiséra Menzela niet informácií

Slovák, ktorý sa pokúsil v ČR zastreliť susedov, zostáva za mrežami - diskusné fórum čitateľov