02. marca 2011

Slovan jeden zápas od postupu, Bystrica znížila stav série

Hráč Dukly Trenčín Ondrej Mikula (uprostred) v súboji o puk s hráčom HC Slovan Bratislava Dávidom Hájekom (vľavo) a brankárom Branislavom Konrádom počas play off slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi Duklou Trenčín a HC ...

bez nazvu Hráč Dukly Trenčín Ondrej Mikula (uprostred) v súboji o puk s hráčom HC Slovan Bratislava Dávidom Hájekom (vľavo) a brankárom Branislavom Konrádom počas play off slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi Duklou Trenčín a HC Slovan BratislavaFoto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 2. marca (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - štvrťfinále play-off - tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HKm Zvolen - HC´05 Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) - stav série 2:1
Góly: 20. Lažo (Biro, Weissmann), 35. Weissmann (Miroslav Hlinka, Lažo), 44. Kútny (Rumpel, Češík)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Bambúch (B. Bystrica) 5+DKZ za napadnutie súpera, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner - Tornay, Snášel, 4720 divákov

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, Hraško, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Kučný - Zuzin, P. Pucher, Michal Chovan - Kovář, L. Jurík, V. Baláž - Méry, M. Trochta, P. Barinka - Škoda, M. Jurík, Otčenáš

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Cunik, Kolba, Biro, Kubka, Bambúch, Vantroba, Vizváry - Tománek, M. Hudec, Hvila - Lažo, Miroslav Hlinka, Weissmann - Ján Sýkora, Šechný, Paľov - Rumpel, Češík, Kútny

Takmer plný štadión videl v prvej tretine taktikou zviazaný hokej s minimom šancí. Za zmienku stojí strela Miroslava Hlinku v 3. min pri presilovke z pravého kruhu, či na opačnej strane Škodov pokus z uhla, ktorý v 10. min takmer prekvapil Šimonoviča. Potom nevyužili Banskobystričania 43-sekundovú presilovku štyroch proti trom, ani následnú piatich proti štyrom, hoci to strelami na Škrečka skúšali Lažo, Kolba a Weissmann. V 19. min prišla veľká príležitosť domácich, keď Baláž sám pred Šimonovičom netrafil puk. Prišiel trest, keď 26 sekúnd pred klaksónom sa po chybe Hranáča presadil v úniku po pravej strane Lažo, ktorý si nakorčuľoval pred Škrečka, ukázal efektnú kľučku a puk poslal pomedzi betóny brankára - 0:1.

V druhej tretine sa Zvolenu naskytla ideálna možnosť na vyrovnanie. Za dvanásť minút hrali domáci až štyri presilovky, no ani jedna im nevyšla podľa predstáv. Predviedli sa iba v pekných akciách Ďaloga s Mérym a Škoda s M. Juríkom, ale to pri rovnovážnom počte hráčov na ľade. V oslabení mohol zvýšiť vedenie "baranov" Miroslav Hlinka, neprekonal však Škrečka. Na druhej strane nebol úspešný ani Valach pred Šimonovičom, ale to už sa hralo opäť v plnom počte. Hosťom napokon vyšla akcia v útoku v 35. min, keď Hlinka z pravej strany poslal puk na ľavú Weissmannovi, ktorý z troch metrov dostal puk pomedzi betóny brankára HKM - 0:2. Zvolenčania potom zapli na vyššie obrátky, ale do vyloženej šance sa nedostali. Tú si vypracovali znovu Banskobystričania, keď po Sýkorovej prihrávke neuspel pred bránkou Šechný.

Tretia tretina patrila hosťujúcim hokejistom. Tí sa presadili v 44. min, keď bola na ľade ich štvrtá formácia - Škrečka prekonal zblízka Kútny. Hráči Banskej Bystrice si potom umnou hrou udržiavali trojgólový náskok a Zvolenčanov nepustili do vážnejšej šance. V závere zápasu bolo niekoľko nepekných faulov ako aj šarvátka, za ktorú si odniesol vyšší trest obranca HC´05 Banská Bystrica.

Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 3:6 (2:1, 1:3, 0:2) - stav série 0:3
Góly: 4. Jánoš (Tybor), 15. Koložváry (Tybor, E. Bednár), 39. Tybor (O. Ďuriš, Sekeráš) - 18. Róbert Huna (Preisinger, Hájek), 36. A. Nedorost (Hujsa), 40. M. Bakoš (Hájek, Jackman), 40. Lipiansky (Frühauf, D. Skokan), 43. A. Nedorost (Hujsa, M. Bakoš), 52. A. Nedorost (Hujsa).
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: O. Mikula (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország, Lauff - Gajan, T. Orolin, 5730 divákov

Trenčín: T. Hiadlovský - Sekeráš, E. Bednár, Hruška, Bolf, Martin Chovan, S. Tomko - Pardavý, Blatný, T. Melichárek - Mikula, R. Tvrdoň, Gašparovič - Naurov, O. Ďuriš, P. Kopecký - Tybor, M. Filo, Jánoš - Koložváry

Slovan: Konrád - Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, J. Kováčik, Štajnoch, Rullier, Bohunický - M. Bakoš, A. Nedorost, Hujsa - D. Skokan, Lipiansky, Kapuš - Uram, L. Hudáček, D. Buc - Róbert Huna, Preisinger, Richard Huna

Úvodná tretina sa niesla v trenčianskej réžii. Domáci začali náporom, v 3. min Melichárek trafil hornú žŕdku, o minútu neskôr Jánoš poriadne zamiešal puk a popod brankára Konráda otvoril skóre. V 11. min ušiel počas oslabenia domáci O. Ďuriš, ale jeho nájazd gólman Slovana zvládal. Pri ďalšom trenčianskom oslabení v 15. min sa však už skóre zmenilo. Tyborov nájazd ešte Konrád zastavil, ale Koložváry následnou dorážkou už puk prepasíroval do bránky, ktorá sa však počas akcie posunula. Arbitri sa rozhodli spornú situáciu nekonzultovať s videorozhodcom a gól Dukly uznali - 2:0. V závere prvej časti Róbert Huna tečom z bezprostrednej blízkosti znížil.

Kontaktný gól Slovanu pomohol a hra sa po prvej prestávke vyrovnala. V 26. min hosťujúci Jackman tvrdo napálil puk do žŕdky. Postupne sa však zvýšenou útočnou aktivitou opäť začali presadzovať domáci, no paradoxne sa skórovať podarilo hosťom - v 36. min A. Nedorost po prihrávke spoza branky vyrovnal na 2:2. Na ľade pribudlo nervozity aj osobných stretov. Dukla dokázala získať svoj stratený náskok späť, keď v 39. min šikovnú presilovkovú akciu zakončil Tybor. Záver druhej tretiny zvládol Slovan bravúrne. Dvadsaťsedem sekúnd po góle Trenčína potrestal zaváhanie domácej defenzívy do odkrytej bránky M. Bakoš a po nasledujúcich 29 sekundách Lipiansky po ďalšej chybe Trenčanov zasunul puk popod brankára Hiadlovského a upravil na 3:4.

Zlomový moment duelu prišiel na začiatku tretej dvadsaťminútovky. V 42. min domáci Mikula nepremenil trestné strieľanie, keď blafák namieril iba do žŕdky a o minútu neskôr už Slovan viedol o dva góly po Nedorostovej nekompromisnej delovke z uhla. Od tejto chvíle si už hostia z Bratislavy ustrážili dôležité tretie víťazstvo v sérii, pretože deprimovaní domáci sa už nedokázali vzchopiť k väčšiemu tlaku. V 50. min síce Gašparovič trafil hornú žŕdku, ale o dve minúty neskôr hral Slovan presilovku o dvoch hráčov, pričom A. Nedorost ju využil na dovŕšenie svojho hetriku.

BASKETBAL: Nitra porazila na vlastnej palubovke Komárno