29. februára 2012

Slovenská futbalová ´21´ zdolala Čiernu Horu 4:1

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zvíťazila v stredajšom prípravnom stretnutí nad rovesníkmi z Čiernej Hory 4:1 (2:0). Skóre duelu hraného v Trenčíne otvoril v 14. min Samuel ...

slovensko 21 cierna hora 21 TRENČÍN 29. februára (WEBNOVINY) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zvíťazila v stredajšom prípravnom stretnutí nad rovesníkmi z Čiernej Hory 4:1 (2:0). Skóre duelu hraného v Trenčíne otvoril v 14. min Samuel Štefánik, o desať minút neskôr zvýšil náskok tímu Ivana Galáda Dávid Guba.

Po hodine hry strelil tretí gól domácich Jakub Paur a hoci onedlho znížil Marko Bakič, tri minúty pred koncom stretnutia stanovil výsledok na 4:1 Arnold Šimonek.

Najbližšie súťažné stretnutie absolvujú Galádovi zverenci 1. júna 2012, keď v zápase 9. skupiny kvalifikácie o postup na ME 2013 do Izraela privítajú v domácom prostredí Rumunov. Ešte predtým čaká na mladých Slovákov prípravný zápas s Čechmi (25. apríla), v ktorom by mali nastúpiť hráči z Corgoň ligy. V lete sa tím SR "21" zúčastní na turnaji na Ukrajine.

Fotogaléria zo zápasu

Výsledok - streda:

Slovensko "21" - Čierna Hora "21" 4:1 (2:0)
Góly: 14. S. Štefánik, 24. Guba, 60. Paur, 87. Šimonek - 64. Bakič, ŽK: 35. J. Greguš ml., 63. Považanec - 52. Radulovič, 90.+ N. Vukčevič, rozhodovali: Zelinka (ČR) - Vorel, Sluk (obaja SR), 1184 divákov

SR "21": Bajza (46. Rakovan) - Pauschek, Štetina, Gyömbér (46. Pillár), Čonka (13. Paur) - J. Vavrík (64. Marek Hlinka), J. Greguš ml. - Mak, S. Štefánik (46. Považanec), Holúbek - Guba (69. Šimonek)
Čierna Hora "21": Velimirovič (46. Agovič) - Radulovič, Šofranac (64. Alič), Tomaševič, Radunovič (46. Bakič) - Lončar (46. Kaluderovič), N. Vukčevič, Seratlič (64. Dordevič) - Vešovič (46. M. Vukčevič), Ivanovič - Rebronja (46. Mugoša)

I. polčas

Po úvodnom vzájomnom oťukávaní sa ako prví osmelili Slováci a v úvodnej fáze zápasu prevzali iniciatívu. Boli aktívnejší smerom dopredu a pozorne hrali aj v obrane, takže súpera do šancí vôbec nepúšťali. Po necelej štvrťhodine hry musel z ihriska pre zranenie odísť Čonka, jeho náhradník Paur sa zakrátko uviedol vybojovaním lopty pre Štefánika, ktorý zblízka obstrelil brankára a otvoril gólový účet duelu - 1:0.

O desať minút neskôr našiel Greguš na päťke Gubu, ktorý z bezprostrednej blízkosti hlavičkou zvýšil náskok mladých Slovákov. Domáci potom poľavili v tempe, čo sa Čiernohorci snažili využívať na protiútoky, slovenská defenzíva však pracovala spoľahlivo. Až tesne pred polčasovou prestávkou sa hosťom podarilo strelami zdiaľky vystrašiť brankára Bajzu, ten však vždy zareagoval pohotovo.

II. polčas

Hromadné striedania pred začiatkom druhého polčasu narušili herný rytmus oboch mužstiev, takže zaujímavejších akcii bolo ako šafranu. Až v 60. min Guba potiahol akciu do šestnástky, kde našiel úplne voľného Paura a ten umiestnenou strelou k žrdi pridal tretí slovenský presný zásah.

Chvíľku nepozornosti v domácej obrane využil v 64. min Bakič na zníženie, keď preloboval brankára Rakovana. Slováci sa opäť, tak ako v prvej časti stretnutia, snažili dostať húževnatého protivníka pod tlak, už sa im to však v takej miere nedarilo a nedostávali sa k nebezpečnejšiemu zakončeniu. V 84. min Greguš nepríjemnou strelou zdiaľky preveril hosťujúceho brankára.

Skóre zápasu na konečných 4:1 uzavrel o tri minúty neskôr strelou zo stredu pokutového územia Šimonek, ktorý zužitkoval vynikajúcu prihrávku Pauscheka z krídelného priestoru. Slovenskí mladíci po solídnom výkone vysoko zdolali húževnatého súpera z Čiernej Hory.

Ivan Galád (tréner SR "21"): "Sme spokojní s tým, že tento zápas nám vyšiel podľa predstáv. Potešili vystúpenia viacerých hráčov, najväčším pozitívnym prekvapením tohto zápasu je pre mňa výkon Dávida Gubu. Na druhej strane sme v našej hre videli aj fázy, ktoré neboli príliš dobré, ale nebudem ich teraz špecifikovať. Môžeme sa však z toho poučiť. Zároveň je dobré aj to, že chlapci sa do klubov vrátia zdraví. Jediným problémom je zatiaľ len nešpecifikované zranenie Matúša Čonku, ktorého sme v úvodných minútach zápasu radšej stiahli z ihriska z preventívnych dôvodov. S vysokým víťazstvom nad ťažkým súperom som spokojný."

Obrazom: Slováci sa na OH predstavia v unikátnej kolekcii