Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. marca 2007

Slovenské deti ukážu, prečo sú na svete radiPrečo som na svete rád/rada majú možnosť ukázať všetky deti žijúce na území Slovenska vo veku od 14 do 18 rokov. Je to totiž téma prác rovnomennej súťaže, ktorá sa koná od roku 1994. Ide o ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. marca (WEBNOVINY) - Prečo som na svete rád/rada majú možnosť ukázať všetky deti žijúce na území Slovenska vo veku od 14 do 18 rokov. Je to totiž téma prác rovnomennej súťaže, ktorá sa koná od roku 1994. Ide o pôvodný slovenský výtvarný projekt, kľúčový projekt Ministerstva kultúry SR k prevencii drogových závislostí. Agentúru SITA o tom informovala generálna manažérka projektu Ingrid Hupková. Hlavným organizátorom projektu je Národné osvetové centrum v Bratislave v spolupráci s Kanceláriou Národnej rady SR a občianskym združením Športom proti drogám. Projekt podporujú aj Protidrogový fond, Ministerstvo kultúry SR a Ministerstvo zahraničných vecí SR.

Chlapci a dievčatá môžu súťažiť v kategóriách maľba, kresba, koláž, grafika, kategória školy umeleckého zamerania, kategória detské domovy a diagnostické centrá, kategória špeciálne školy, kategória základné školy, kategória prvých dvesto zaslaných prác, samostatne návrh na plagát, pohľadnicu a tričko. Súťažiť budú iba plošné práce do rozmeru A2. Výtvarné práce nesmú byť prezentované, prihlásené do inej súťaže a taktiež sa nesmú používať na iné účely ani na iné komerčné a nekomerčné aktivity, a to až do termínu oficiálneho zverejnenia výsledkov súťaže.

Súťaž je neanonymná, každý zúčastnený môže do súťaže zaslať maximálne dve výtvarné diela, organizácia najviac desať. Organizátori diela autorom nevracajú. Môžu ich použiť na prezentácie projektu v rámci medzinárodnej, ako aj v rámci domácej prezentácie projektu. Výtvarné práce treba vo vlastnom záujme označiť na obálke: Prečo som na svete rád/rada, meno a priezvisko, vek, e-mailový kontakt, názov školy alebo inštitúcie, ktorá viedla autora k tvorbe, telefón a adresa, meno pedagóga, ktorý autora viedol k tvorbe, adresa bydliska a telefón, názov práce, výtvarná technika, súťažná kategória. Práce je nutné označiť a zaslať na adresu: PhDr. Ingrid Hupková, PhD., Národné osvetové centrum, Námestie SNP 12, 812 34 Bratislava 1. Uzávierka súťaže je 30. apríla.

Cieľom projektu je okrem iného zdôrazniť význam prevencie drogových závislostí so zameraním na legálne aj nelegálne drogy. Výsledky organizátori vyhlásia 4. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu s nimi, ktorý je 26. júna, vo výstavných priestoroch NR SR v Bratislave.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministri Valentovič a Kašický navštívili psychoterapeutov
<< predchádzajúci článok
Od 15. marca už vodiči nemusia jazdiť so zapnutými svetlami