15. januára 2012

Slovenskí hádzanári prehrali s Dánskom 25:30

Hádzanári Slovenska neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení na X. majstrovstvách Európy v Srbsku. Zverenci trénera Zoltána Heistera podľahli v nedeľňajšom stretnutí základnej A-skupiny v ...

daniel valo BELEHRAD 15. januára (WEBNOVINY) - Hádzanári Slovenska neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení na X. majstrovstvách Európy v Srbsku.

Zverenci trénera Zoltána Heistera podľahli v nedeľňajšom stretnutí základnej A-skupiny v Belehrade úradujúcim vicemajstrom sveta Dánom 25:30 (12:15).

Reprezentanti SR nestačili na severanov ani v treťom vzájomnom súboji (bilancia 0 - 0 - 3). Slováci prehrali aj svoj siedmy zápas na kontinentálnom šampionáte v histórii. Ďalšiu šancu prvýkrát zabodovať budú mať v utorok 17. januára od 18.15 h proti Poliakom, ktorí podľahli domácim Srbom 18:22 (7:11).

Výsledok zápasu:

A-skupina (Belehrad):
Slovensko - Dánsko 25:30 (12:15)
Zostavy a góly:
Slovensko: R. Štochl, Putera - Rábek 3, Kukučka 3, L. Tarhai ml. 2, Dudáš, P. Hruščák, D. Valo 6, Kopčo 3, Petro, Mikéci, Ľ. Ďuriš, T. Urban 3, M. Straňovský 3/1, Antl 2/2
Dánsko: Landin, Cleverly - Mogensen 4, M. Christiansen, Lauge Schmidt 2, L. Christiansen 2/2, Markussen 2, Eggert Jensen 6/1, L. Svan Hansen, Lindberg 7, R. Toft Hansen 1, Söndergaard Sarup, H. Toft Hansen 2, M. Hansen 4, Nielsen
Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčení: 2 - 4, rozhodovali: Zotin a Volodkov (obaja Rus.), 5000 divákov

Slováci sa favorita nezľakli. Aj s hlasitou podporou početnej skupiny fanúšikov vyrukovali v Pionir Arene na súpera s agresívnou obranou a tradične skvelým Štochlom v bránke. Dokázali eliminovať aj najväčšiu hviezdu Dánov Mikkela Hansena, ktorého tréner Wilbek skoro stiahol z hry.

Heisterovi zverenci vyhrali úvodnú päťminútovku 3:1, severania vyrovnali na 3:3, ale v 10. min bolo 5:3 pre SR.

Za stavu 6:4 nepremenil M. Straňovský rýchly protiútok a vzápätí prišla trojgólová šnúra dánskeho družstva, ktoré Lindberg v 16. min poslal prvýkrát vedenia (7:6). Slováci otočili na 8:7, ale záver I. polčasu patril vicemajstrom sveta, ktorí každú chybu využívali na kontry.

V 29. min vyhrávali Dáni dovtedy najvýraznejším rozdielom (14:11). Potom síce T. Urban znížil, ale s polčasovým klaksónom upravil Lauge Schmidt na 15:12.

Hneď po zmene strán sa prvýkrát strelecky presadil už spomenutý M. Hansen a nakopol spoluhráčov, ktorým stačili tri minúty na vypracovanie si upokojujúceho náskoku (18:13).

Slovenskí hráči však štvrťhodinu pred koncom tromi úspešnými brejkmi krídelníkov M. Straňovského a T. Urbana vykresali nádej znížením na 19:21.

Tá žila ešte aj v 55. min, keď Valo svojím šiestym gólom upravil na 22:24. Severania však v zostávajúcom časom vedenie udržali a napokon zvíťazili 30:25.

Súhrn ďalších výsledkov nedeľňajších stretnutí základných skupín na X. ME v hádzanej mužov v Srbsku:
Poľsko - Srbsko 18:22 (7:11)
Najviac gólov: Bielecki 4, M. Jurecki 3 - Vujin a Nikčevič po 6