11. mája 2008

Slovenskí hokejisti vedú po druhej tretine druhého súboja o záchranu nad Slovinskom 3:2

Slovenskí hokejisti vedú po druhej tretine druhého súboja o záchranu na majstrovstvách sveta v kanadskom Halifaxe nad Slovinskom 3:2. Úvodný gól zápasu strelil v 8. min v presilovej hre Juraj Kolník. Úvod ...

HALIFAX 11. mája (WEBNOVINY) - Slovenskí hokejisti vedú po druhej tretine druhého súboja o záchranu na majstrovstvách sveta v kanadskom Halifaxe nad Slovinskom 3:2. Úvodný gól zápasu strelil v 8. min v presilovej hre Juraj Kolník. Úvod druhej tretiny bol zo slovenskej strany zlý a Manfreda vyrovnal. Potom však najskúsenejší hráči Šuplerovho výberu Róbert Petrovický a Ľubomír Višňovský zobrali zodpovednosť na seba a dvoma gólmi upokojili svoj tím. Slovincov ešte vrátil do hry pred záverom druhej tretiny David Rodman. Slováci zdolali Slovincov v prvom záchranárskom dueli hladko 5:1 a od záchrany v elitnej kategórii ich delí už iba 20 minút. Slovensko - Slovinsko 3:2 (1:0, 2:2) po II. tretine Góly: 8. Juraj Kolník (Ľ. Višňovský), 32. Róbert Petrovický (Marcel Hossa, Čiernik), 35. Ľ. Višňovský (Čiernik) - 26. Manfreda (Razingar), 39. D. Rodman (Milovanovič) Rozhodujú: Minář (ČR), Vinnerborg (Švéd.) - Kiča (Ukr.), Losier (Kan.) SITA

Slováci definitívne zachránení
Slovenskí hokejisti vedú po prvej tretine druhého súboja o záchranu nad Slovinskom 1:0