05. septembra 2009

Slovenskí volejbalisti po dráme podľahli Grécku

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom druhom zápase na XXVI. majstrovstvách Európy v tureckom Izmire v C-skupine základnej fázy šampionátu s Gréckom 2:3 (19, - 28, -23, 21, -12). Vo ...

IZMIR/ISTANBUL 5. septembra (SITA) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom druhom zápase na XXVI. majstrovstvách Európy v tureckom Izmire v C-skupine základnej fázy šampionátu s Gréckom 2:3 (19, - 28, -23, 21, -12). Vo vyše dve hodiny trvajúcej dráme mali skvelý nástup, v prvom sete na ihrisku jednoznačne dominovali. V druhom viedli až o päť bodov, ale v závere ťahali za kratší koniec. Aj tretí set patril Grékom, ale vo štvrtom dokázali zverenci trénera Emanueleho Zaniniho zdvihnúť hlavy a vynútiť si tajbrejk. V ňom sa ukázali Gréci ako skúsenejší tím a strhli nakoniec víťazstvo v celom dueli na svoju stranu. Obidve družstvá si však už definitívne zabezpečili postup do druhej fázy šampionátu, do tabuľky budúcej E-skupiny si prenášajú výsledok tohto vzájomného súboja. Gréci sú na čele aktuálnej tabuľky, Slovákom po dvoch zápasoch patrí 2. priečka. Už však nemôžu klesnúť nižšie ako na tretie miesto. V nedeľu v záverečnom súboji základnej skupiny ich čakajú úradujúci majstri Európy Španieli. Začiatok zápasu je stanovený na 19.00 h SELČ.

V A-skupine najskôr Francúzi zvíťazili nad Nemeckom 3:1 a udržali si tak šancu na postup do druhej fázy šampionátu. Nemci už ukončili svoje účinkovanie v základnej skupine. S jedným víťazstvom a dvoma prehrami zatiaľ nemajú postupovú istotu. Víťazmi základnej A-skupiny sa stali Poliaci, ktorí zvíťazili aj vo svojom treťom vystúpení na tomto šampionáte, keď si večer poradili s domácim Tureckom hladko 3:0. Turci sú naopak na pokraji ukončenia svojho účinkovania na ME. Do druhej fázy postúpia iba v prípade víťazstva v nedeľnom zápase nad Francúzskom.
V B-skupine je už o postupujúcich rozhodnuté. Holanďania vo svojom záverečnom zápase podľahli Rusku 2:3. Rusi si tak zabezpečili účasť v druhej fáze, "oranjes" mali postupovú istotu už pred týmto duelom. Postupové trio skompletizovali Fíni, ktorí si vo večernom dueli poradili s Estónskom 3:0. Estónsko je prvým tímom, ktorý na šampionáte skončil svoje účinkovanie
V jedinom sobotnom zápase základnej D-skupiny prehrali Česi s Talianskom hladko 0:3. Ich šance na postup do druhej fázy šampionátu sa tak posunuli do teoretickej roviny. Museli by v nedeľu zvíťaziť nad zatiaľ suverénnym Bulharskom bez straty setu a čo najvyšším bodovým rozdielom a zároveň čakať, že Srbsko zdolá Taliansko rovnako 3:0 a tiež s čo najlepším skóre z jednotlivých setov.

FUTBAL: Slováci remizovali s Čechmi a priblížili sa k MS
Slovensko po prvom polčase s Českom 0:0