Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. apríla 2012

Slovensko čaká horúci záver týždňaSlovensko čaká horúci záver týždňa. Počasie ovplyvní tlaková výš nad východnou Európou. Po jej zadnej strane začne od juhu prúdiť na naše územie teplý a suchý vzduch. "Od ...Zdieľať
slnko leto BRATISLAVA 24. apríla  - Slovensko čaká horúci záver týždňa. Počasie ovplyvní tlaková výš nad východnou Európou.


Po jej zadnej strane začne od juhu prúdiť na naše územie teplý a suchý vzduch. "Od štvrtka do nedele očakávame jasné až polojasné počasie, zrána ojedinele hmlisto," uviedol meteorológ zo Slovenského hydrometeorologického ústavu Norbert Polčák.

Minimálna nočná teplota vzduchu bude klesať vo štvrtok na +7 až +2 stupne, na juhozápade okolo 9 stupňov Celzia. V piatok v noci sa oteplí na 10 až 5 stupňov Celzia, cez víkend na 12 až 7 stupňov Celzia.

Maximálna denná teplota vzduchu vystúpi vo štvrtok na 19 až 24 stupňov, na severe okolo 17 stupňov Celzia. V ďalších dňoch sa bude otepľovať, v piatok na 22 až 27 stupňnov Celzia, v sobotu na 23 až 28 stupňov Celzia a v nedeľu na 24 až 29 stupňov Celzia.

Apríl svojou premenlivosťou počasia nezaostal za očakávaniami. Rekordy teplotných maxím 4. a 5. apríla, keď teplota vzduchu dosiahla hodnotu letného dňa (25 stupňov Celzia v Podhájskej, 4. apríla 2012), vystriedali v priebehu piatich dní rekordy teplotných miním.

Meteorológovia namerali 10. apríla ráno od +1 do -10 stupňov, pričom aj v nížinách klesala teplota vzduchu v niektorých lokalitách na -6 stupňov Celzia a 5 cm nad povrchom boli hodnoty ešte nižšie, a to od -2 do -12 stupňov Celzia. Nechýbali ani snehové vločky či dažďové kvapky. Ak niekomu chýbalo v apríli súvislejšie obdobie s teplými dňami, dočká sa v závere tohto týždňa. Očakávajú sa maximálne teploty vzduchu na hranici dlhodobých rekordov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súdna rada chce zmariť zvolenie Dušana Čima právnou analýzou
<< predchádzajúci článok
Súd rozhodol v prospech nespokojných dovolenkárov

Slovensko čaká horúci záver týždňa - diskusné fórum čitateľov