Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. januára 2012

Slovensko chce podľa Dzurindu spolu s Nemecko zachrániť euroPredseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda považuje za dôležité, aby Slovensko bolo pre Nemecko spoľahlivým politickým partnerom. Ako uviedol v stredu na tlačovej besede, Slovensko spolu s ...Zdieľať
mikulas dzurinda BRATISLAVA 18. januára (WEBNOVINY) - Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda považuje za dôležité, aby Slovensko bolo pre Nemecko spoľahlivým politickým partnerom.


Ako uviedol v stredu na tlačovej besede, Slovensko spolu s Nemeckom chce, aby sme účinkovali v najlepšom európskom klube. Európska spolupráca totiž nemá alternatívu. "Nesmieme dopustiť, aby sa Slovensko dostalo na vedľajšiu, alebo slepú koľaj. Vyspelejšie krajiny musíme dobiehať, nie od nich odpadávať. S Nemeckom sme spojení nielen ekonomicky, ale aj hodnotovo,“ vyhlásil Dzurinda. Spolu s Nemeckom chceme podľa Dzurindu udržať euro.

"Euro je naša, slovenská mena. Za ochranu meny bude treba zaplatiť, nebude to zadarmo," zdôraznil. S nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, ktorú v utorok navštívil v Berlíne, sa zhodli, že náklady na ochranu eura sú omnoho nižšie, ako znehodnotenie úspor občanov. "Záchrana eura je nielen strategický cieľ, ale aj najvýraznejšie, čo chceme spolu urobiť," dodal.

Slovensko a Nemecko sa chce podľa Dzurindu postaviť kríze. "Vysporiadame sa s ňou, len keď sa proti nej kvalifikovane postavíme," povedal. Podľa neho to znamená zdravé verejné financie, vytváranie nových pracovných miest, zvyšovanie konkurencieschopnosti našich ekonomík.

Dzurinda tiež upozornil, že na Slovensku priamo pôsobí 450 nemeckých firiem, ktoré zamestnávajú približne 90 tis. Slovákov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Best Hotel Properties prevzali do portfólia sieť ZION SPA
<< predchádzajúci článok
Fitch pripúšťa, že Taliansku zhorší rating o dva stupne

Slovensko chce podľa Dzurindu spolu s Nemecko zachrániť euro - diskusné fórum čitateľov