Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. februára 2006

Slovensko výrazne pokročilo v boji proti obchodu s ľuďmiSpojené štáty ocenili pokrok Slovenska v boji proti obchodovaniu s ľuďmi. Americké ministerstvo zahraničných vecí v hodnotení konštatuje, že SR má tiež značnú politickú vôľu bojovať proti ...Zdieľať

BRATISLAVA 9. februára (WN/SITA) - Spojené štáty ocenili pokrok Slovenska v boji proti obchodovaniu s ľuďmi. Americké ministerstvo zahraničných vecí v hodnotení konštatuje, že SR má tiež značnú politickú vôľu bojovať proti tomuto druhu kriminality. Pokrok je podľa Washingtonu evidentný od júna minulého roka, keď sa SR ocitla na Špeciálnom monitorovacom zozname. "Slovensko ukázalo, že berie vážne boj za odstránenie obchodovania s ľuďmi a stáva sa cenným partnerom a modelovým príkladom v tejto otázke medzi ostatnými krajinami v regióne,“ zdôraznil americký veľvyslanec v SR Rodolphe M. Vallee.

Správa MZV USA uvádza, že SR v apríli 2005 vytvorilo Národnú koordinačnú pracovnú skupinu expertov a vymenovalo národného koordinátora pre boj proti obchodovaniu s ľuďmi. Preukázalo hlboký záujem o rozšírenie asistenčnej siete pre obete, získanie ďalšieho technického vybavenia, organizovanie školenia pre políciu a vytvorenia dokonalejšej horúcej linky pre obete obchodovania. Oceňuje zvýšené úsilie o informovanie a vzdelávanie, vrátane mediálnej kampane, na zvýšenie verejnej informovanosti a distribúciu informačných letákov na policajných pracoviskách a stredných školách.

Správa, zverejnená 1. februára, je čiastkovým hodnotením krajín zaradených na špeciálny monitorovací zoznam. SR sa naň dostala pre nedostatky v boji proti obchodovaniu s ľuďmi spolu s ďalšími 36 štátmi. Dosiaľ USA považovali úsilie SR za nedostatočné, to sa za posledný polrok zmenilo. Úplnú správu Ministerstva zahraničných vecí USA o obchodovaní s ľuďmi zverejnenia koncom roka.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nejednota v politických názoroch na zastavenie privatizácie
<< predchádzajúci článok
Wüstenrot poisťovňa vlani s predpisom poistného 974 mil. Sk