Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. augusta 2007

SMK chce iniciovať v opozícii odvolanie TomanovejStrana maďarskej koalície (SMK) na najbližšom okrúhlom stole počas rokovania opozičných strán otvorí otázku odvolania ministerky práce a sociálnych vecí Viery Tomanovej. "Najnovšia ...Zdieľať

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) - Strana maďarskej koalície (SMK) na najbližšom okrúhlom stole počas rokovania opozičných strán otvorí otázku odvolania ministerky práce a sociálnych vecí Viery Tomanovej. "Najnovšia medializovaná kauza o ministerstvom práce schválenej dotácii neziskovej organizácii Privilégium, kde predtým pani ministerka pôsobila, hoci organizácia dlhuje Sociálnej poisťovni na odvodoch niekoľko miliónov korún, je neospravedlniteľný prešľap," uviedla podpredsedníčka SMK Klára Sárközy. Upozornila, že bývalý minister práce Ľudovít Kaník pri podobných podozreniach v minulosti podal demisiu.

Vývoj za posledné obdobie podľa Sárközy len potvrdzuje, že ministerka Tomanová rezort práce a sociálnych vecí nezvláda. "Novela dôchodkových zákonov dostala v týchto dňoch 122 odborných pripomienok, čo svedčí o vysoko nekvalitnej práci ministerky Tomanovej," uviedla podpredsedníčka SMK. Ako dodala, ministerka navyše podľa aktuálnych informácií už stráca podporu aj vlastných koaličných partnerov.

SMK prostredníctvom podpredsedníčky pre sociálne veci K. Sárközy už začiatkom apríla 2007 naznačovala, že ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Viera Tomanová z odborného hľadiska nezvláda svoj rezort. Zdôvodňovala to zle pripravenou analýzou navrhovaných zmien v druhom dôchodkovom pilieri, nezvládnutou diskusiou o Zákonníku práce a neschopnosťou ministerky čeliť zmysluplnej diskusii a kvalifikovaným pripomienkam.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Záchranná operácia po zrútení mosta v Minneapolise sa skončila
<< predchádzajúci článok
Zriadenie novej bezplatnej poruchovej linky SSE - D

SMK chce iniciovať v opozícii odvolanie Tomanovej - diskusné fórum čitateľov