Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. marca 2020

Španielska vicepremiérka Carmen Calvo sa nakazila koronavírusom, lieči sa v nemocniciŠpanielska vicepremiérka Carmen Calvo sa nakazila novým koronavírusom. Šesťdesiatdvaročná politička je v nemocnici, kde ju liečia pre infekciu dýchacích ciest. Úrad premiéra v stredu informoval, ...Zdieľať
spain_catalonia_19137 4d0a7fa85a4443afb109b4e833e9aeea 676x412 25.3.2020  - Španielska vicepremiérka Carmen Calvo sa nakazila novým koronavírusom. Šesťdesiatdvaročná politička je v nemocnici, kde ju liečia pre infekciu dýchacích ciest.


Úrad premiéra v stredu informoval, že koronavírus u Calvo potvrdili po tom, čo predošlý test pred dvoma dňami nemal jasný výsledok.

Z ochorenia COVID-19, ktorý nový koronavírus spôsobuje, sa zotavujú prinajmenšom dvaja ďalší členovia španielskej vlády aj manželka premiéra Pedra Sáncheza.

V rámci pandémie nového koronavírusu je Španielsko jednou z najhoršie postihnutých krajín.

V stredu tamojšie úrady oznámili, že naň v krajine celkovo podľahlo už 3 434 ľudí. To je viac ako v Číne, odkiaľ sa nákaza začala pôvodne šíriť.

Španielsko je tak po Taliansku druhou krajinou na svete s najvyšším počtom úmrtí. Koronavírus v krajine potvrdili už u 47 610 osôb, viac ako 5 000 ľudí sa uzdravilo.


Zdroj: Webnoviny.sk - Španielska vicepremiérka Carmen Calvo sa nakazila koronavírusom, lieči sa v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dopravná zdravotná služba žiada zmenu financovania, inak pre koronavírus skolabuje
<< predchádzajúci článok
Mladí Íri sa zabávajú kašľaním do tvárí druhých ľudí, terčom bol aj minister zdravotníctva

Španielska vicepremiérka Carmen Calvo sa nakazila koronavírusom, lieči sa v nemocnici - diskusné fórum čitateľov