Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. marca 2020

Juhoafrická republika zavedie zákaz vychádzania, ľudia nebudú môcť ani vyvenčiť psovPočas zákazu vychádzania v Juhoafrickej republike, ktorý začne platiť v piatok v rámci boja proti novému koronavírusu, nebudú môcť obyvatelia venčiť psov. V stredu to vyhlásil minister vnútra ...Zdieľať
virus_outbreak_south_africa_75354 7c83e1a412e34b03b4520548518c1725 676x451 25.3.2020  - Počas zákazu vychádzania v Juhoafrickej republike, ktorý začne platiť v piatok v rámci boja proti novému koronavírusu, nebudú môcť obyvatelia venčiť psov.


V stredu to vyhlásil minister vnútra Bheki Cele s tým, že ľudia tiež nebudú môcť chodiť behať. Protirečil tak skorším vyjadreniam ministra zdravotníctva, uvádza agentúra AP.

Obmedzenie pohybu bude trvať 21 dní. Cele varoval obyvateľov, aby počas tohto obdobia zostali triezvi, pričom zdôraznil, že predaj alkoholu je zakázaný. Kontrolovať a usmerňovať pohyb obyvateľov bude armáda a polícia.

Juhoafrická republika má vyše 700 prípadov ochorenia COVID-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje, čo je najviac v Afrike.


Zdroj: Webnoviny.sk - Juhoafrická republika zavedie zákaz vychádzania, ľudia nebudú môcť ani vyvenčiť psov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael využíva v boji proti koronavírusu aj mobilné aplikácie, jedna skúma vzorky hlasu
<< predchádzajúci článok
Ochranné prostriedky prednostne dostanú zdravotníci najviac ohrození kontaktom s nakazenými

Juhoafrická republika zavedie zákaz vychádzania, ľudia nebudú môcť ani vyvenčiť psov - diskusné fórum čitateľov