Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. septembra 2022

Spielbergov nový film The Fabelmans zvíťazil na festivale v ToronteIde o najosobnejší film, aký som dosiaľ nakrútil, uviedol vo vyhlásení 75-ročný Spielberg.Zdieľať
Spielbergov nový film The Fabelmans zvíťazil na festivale v Toronte

Najnovší film amerického režiséra Stevena Spielberga "The Fabelmans" získal na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte (TIFF) počas uplynulého víkendu hlavnú cenu People's Choice Award, informuje spravodajská stanica BBC News.


Snímka je čiastočne autobiografickým príbehom Spielbergovho detstva a dospievania. Hlavná postava, chlapec Sammy, sa vyrovnáva s postupným odcudzovaním sa svojich rodičov. Je fascinovaný filmovaním, ktoré považuje za spôsob úniku.

Sammyho hrá relatívny nováčik Gabriel LaBelle, jeho rodičov stvárnili Paul Dano a Michelle Williamsová.

"Ide o najosobnejší film, aký som dosiaľ nakrútil. Jeho vrúcne prijatie v Toronte spôsobilo, že moja prvá účasť na TIFF-e bola pre mňa i celú moju rodinu veľmi intímna a osobná," uviedol vo vyhlásení 75-ročný Spielberg.

People's Choice Award (Cena divákov) z torontského festivalu je považovaná za prvú veľkú cenu sezóny udeľovania filmových cien a je silným "odrazovým mostíkom" pre Oscary. V uplynulom období každý víťaz z Toronta získal aspoň jedno ocenenie Academy Award.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
K. Roden: Indián nie je prvoplánová komédia (video)
<< predchádzajúci článok
Zomrel bývalý kozmonaut Poľakov, bol držiteľom rekordu za najdlhší jednorazový pobyt vo vesmíre