Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc pre elektromobily. Najnovšie pribudli v KošiciachSPP otvoril vo svojom areáli na Moldavskej ceste 12 v Košiciach dve nové nabíjacie stanice pre elektromobily s tromi nabíjacími bodmi. Majú výkon 30 a 60 kW a slúžia nielen pre zákazníkov SPP, ale vďaka výhodnej ...Zdieľať
gettyimages 1477067152 676x380 16.5.2024 (SITA.sk) - SPP otvoril vo svojom areáli na Moldavskej ceste 12 v Košiciach dve nové nabíjacie stanice pre elektromobily s tromi nabíjacími bodmi. Majú výkon 30 a 60 kW a slúžia nielen pre zákazníkov SPP, ale vďaka výhodnej polohe ich môže využívať aj široká verejnosť. V rámci spolupráce ich najväčšiemu dodávateľovi energií darovala spoločnosť Siemens.


"Spustenie nových nabíjacích staníc do prevádzky považujeme za ďalšie zintenzívnenie vnímania značky SPP, ako nového hráča v oblasti verejného nabíjania elektromobilov. V súčasnosti sa sústreďujeme najmä na rozvoj internej infraštruktúry nabíjania pre náš vozový park, ktorá zároveň bude slúžiť nielen pre našich zákazníkov, ale aj širokú verejnosť. Okrem toho tiež pracujeme na ambicióznom pláne rozvoja rýchlonabíjacích staníc, ktoré budú rozmiestnené na hlavných koridoroch cestnej siete na Slovensku. Ďakujem partnerom zo spoločnosti Siemens, že našu snahu podporili tu v Košiciach," povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SPP Vojtech Ferencz.

Rozširovanie možností využívania elektrickej energie ako alternatívy v doprave, ktorá neprodukuje takmer žiadne emisie a hluk v porovnaní s konvenčnými palivami, patrí k novým prioritám SPP. Na novej nabíjacej stanici v Košiciach je možné platiť kartou SPP alebo klasickou platobnou kartou.

Spoločnosť pokračuje v ďalšej fáze výstavby 33 nabíjacích staníc, s najmenej dvoma nabíjacími bodmi vo svojich areáloch po celom Slovensku. To znamená, že do roku 2025 vznikne na Slovensku, vďaka SPP, najmenej 66 nových miest na nabíjanie elektrovozidiel.

Informačný servis


Zdroj: SITA.sk - SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc pre elektromobily. Najnovšie pribudli v Košiciach © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šimečka vyzval na zdržanlivosť pri kritike postupu bezpečnostných zložiek. Prvoradé je zníženie napätia a polarizácie v spoločnosti
<< predchádzajúci článok
Policajná inšpekcia začala v súvislosti s atentátom na Fica trestné stíhanie, preverovať bude aj postup ochranky