Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. mája 2013

Srbi a Kosovčania budú opäť rokovať o zlepšení vzťahovPremiéri Srbska a Kosova sa v utorok stretnú na ďalšej schôdzke v Bruseli, kde budú rokovať spolu so šéfkou zahraničnej politiky Európskej únie Catherine Ashtonovou. Cieľom je doladiť ...Zdieľať
srbsko zastava BRUSEL 21. mája (WEBNOVINY) - Premiéri Srbska a Kosova sa v utorok stretnú na ďalšej schôdzke v Bruseli, kde budú rokovať spolu so šéfkou zahraničnej politiky Európskej únie Catherine Ashtonovou.


Cieľom je doladiť detaily dohody sprostredkovanej EÚ, ktorá je zameraná na normalizáciu vzťahov medzi Belehradom a Prištinou. Srbsko bude zastupovať šéf tamojšej vlády Ivica Dačič, zatiaľ čo Kosovo premiér Hashim Thaci.

Dohoda z 19. apríla poskytuje určitú mieru autonómie srbským komunitám na severe Kosova, ktoré podobne ako Belehrad neuznávajú nezávislosť územia vyhlásenú tamojšími Albáncami v roku 2008.

Formálna normalizácia vzťahov bola hlavnou podmienkou EÚ pre stanovenie termínu začiatku prístupových rokovaní o vstupe Srbov do európskeho bloku.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Obrovské tornádo zabilo v Oklahome najmenej 51 ľudí
<< predchádzajúci článok
Slovensko čakajú príjemné teploty, poobede však začne pršať

Srbi a Kosovčania budú opäť rokovať o zlepšení vzťahov - diskusné fórum čitateľov

autonómie?21.5. 10:17:17