Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. októbra 2017

Štátny tajomník N. Kurilla podporil zmeny v Karpatskom dohovoreNa snímke zľava štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Norbert Kurilla.Zdieľať
Na snímke zľava štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Norbert Kurilla. Foto: TASR - Pavol Zachar
Bratislava 12. októbra (TASR) - Štátny tajomník envirorezortu Norbert Kurilla podporil zmeny v Karpatskom dohovore. Prijímanie nových dokumentov bolo témou piateho zasadnutia Konferencie zmluvných strán Rámcového dohovoru o ochrane a trvalo udržateľnom rozvoji Karpát, ktoré sa konalo 10. až 12. októbra v maďarskom meste Lillafüred.


Kurilla v panelovej diskusii na tému budúcnosti Karpát zdôraznil potrebu prijímania opatrení reagujúcich na klimatické zmeny a ich vplyvu na cestovný ruch v karpatskom regióne. Zároveň upozornil na výzvy budovania udržateľnej infraštruktúry v oblasti dopravy, potreby zachovania odolných ekosystémov, využívania vzdelávania a potrebu využívania nástrojov obehovej ekonomiky pri dosahovaní cieľov udržateľného rozvoja karpatského regiónu.

Nasledujúce tri roky bude predsedajúcou krajinou Karpatského dohovoru Maďarsko. Za prioritu si určilo rozvoj vidieka a poľnohospodárstva, kultúrne dedičstvo, klimatické zmeny, bezpečnosť v životnom prostredí a s tým súvisiaca potreba vzdelávania.

TASR informácie poskytol odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Colníci zhabali fejky za státisíce eur: Predajcovi hrozí vysoká pokuta
<< predchádzajúci článok
Citigroup zaznamenala väčší nárast zisku aj tržieb, ako sa čakalo

Štátny tajomník N. Kurilla podporil zmeny v Karpatskom dohovore - diskusné fórum čitateľov