Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. mája 2007

Steinmeier rokoval s palestínskym ministrom financiíNemecký minister zahraničných vecí Frank-Walter Steinmeier v sobotu v meste Betlehem na Západnom brehu rokoval s členom novej palestínskej vlády národnej jednoty, ministrom vnútra Salámom Fajjádom. ...Zdieľať

BETLEHEM 5. mája (WEBNOVINY) - Nemecký minister zahraničných vecí Frank-Walter Steinmeier v sobotu v meste Betlehem na Západnom brehu rokoval s členom novej palestínskej vlády národnej jednoty, ministrom vnútra Salámom Fajjádom. Obaja predstavitelia sa stretli v hoteli iba niekoľko metrov od bariéry oddeľujúcej Západný breh od Izraela. Ide o prvú schôdzku medzi vysokopostaveným nemeckým predstaviteľom a členom novej palestínskej vlády. Z Betlehema odcestuje Steinmeier do Ramalláhu na rokovania s palestínskym prezidentom Mahmúdom Abbásom, ministrom informácií Mustafom Barghútím a šéfom diplomacie Zíadom Abú Amrom.

Počas aprílovej návštevy v Izraeli a na palestínskych územiach nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorej krajina v súčasnosti predsedá Európskej únii, odmietla stretnutie s členmi palestínskej vlády, koalície zloženej z islamského militantného hnutia Hamas a strany Fatah umierneného prezidenta Abbása.

SITA, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nový vlastník zvažuje zbúranie časti bývalého pivovaru
<< predchádzajúci článok
Americké a iracké sily zadržali 33 povstalcov