24hod.sk    Auto moto

30. mája 2009

Stoner najrýchlejší v tréningu pred VC Talianska

Austrálsky motocyklista Casey Stoner odjazdil najrýchlejší čas v tréningu pred Veľkou cenou Talianska v kráľovskej kategórii MotoGP. Svetový šampión z roku 2007 dosiahol v sobotu predpoludním čas ...

SCARPERIA 30. mája (WEBNOVINY) - Austrálsky motocyklista Casey Stoner odjazdil najrýchlejší čas v tréningu pred Veľkou cenou Talianska v kráľovskej kategórii MotoGP. Svetový šampión z roku 2007 dosiahol v sobotu predpoludním čas 1:49:323, druhým najrýchlejším bol priebežný líder prestížneho seriálu majstrovstiev sveta Španiel Jorge Lorenzo so stratou iba 27 tisícin sekundy. Na treťom mieste skončil osemnásobný majster sveta Valentino Rossi, ktorý za Stonerom zaostal o dve desatiny sekundy. Rossi, ktorý na okruhu Mugello zvíťazil sedemkrát za sebou, má v Scarperii množstvo fanúšikov. "Je to pre mňa úžasný okruh a je jedno či sa mi tu preteky vydaria, alebo nie. Vždy tu cítim obrovskú motiváciua podporu," povedal Rossi.