Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. augusta 2010

Stop kontrole zamestnancov cez Facebook


Tagy: Facebook

Nemecká vláda pripravuje nový zákon, ktorý by chránil súkromie zamestnancov. Postavené mimo zákona by malo byť prezeranie si súkromných príspevkov záujemcov o zamestnanie na ...Zdieľať
facebook Foto: SITA, AP

BERLÍN 25. augusta - Nemecká vláda pripravuje nový zákon, ktorý by chránil súkromie zamestnancov. Postavené mimo zákona by malo byť prezeranie si súkromných príspevkov záujemcov o zamestnanie na internetovom portáli Facebook.com. Minister vnútra Thomas de Maiziere v stredu vyhlásil, že podľa zákona bude protizákonné, ak budú šéfovia požadovať od žiadateľov o zamestnanie, aby si ich pridali medzi "facebookových priateľov", vďaka čomu by si mohli prezerať informácie, ktoré by im inak zatajili. Kontrolovanie ich príspevkov na internete označených za verejné však bude povolené.

Minister tiež uviedol, že zákon zabráni umiestneniu priemyselných kamier na pracoviská okrem verejných priestranstiev ako napríklad v supermarketoch. Kamery budú povolené iba v tom prípade, ak o nich zamestnanci budú vedieť, avšak nie v záchodoch či prezliekarňach. O zákone bude rokovať parlament.

SITA/AP

Tagy: Facebook
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matka Tereza by sa vo štvrtok dožila 100 rokov
<< predchádzajúci článok
Učebnice obstará rezort týždeň pred začiatkom roka

Stop kontrole zamestnancov cez Facebook - diskusné fórum čitateľov