05. augusta 2007

Súhrn 4. kola futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 4. kola jesennej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2007/2008 (zostávajúci duel 4. kola FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice je na ...

BRATISLAVA 5. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 4. kola jesennej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2007/2008 (zostávajúci duel 4. kola FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice je na programe v utorok 7. 8. o 17.00 h):

SOBOTA:
AS Trenčín - FC Senec 2:1 (0:0)
Góly: 60. Mičenec (z pok. kopu), 90. Hlohovský - 71. Kozár, ŽK: 30. Godál, 74. Kleščík, 82. Kamenský, 90.+ Hodál - 33. Kitaš, 39. Augustín, po stretnutí Kozár, rozhodovali: Pavlík - Slyško, Košecký, 1742 divákov
Trenčín: Hodál - Čögley (75. Jakúbek), Csaba Horváth, Mičenec, Minarčík - Jašurek, Kleščík, Hlohovský, Godál, Gergel (75. Kamenský) - Doubek (85. Križko)
Senec: Slovenčiak - M. Drahno, T. Ekhardt (67. Hoferica), Pecha, Gábriš - Papaj, Matej Kováč, Kitaš, Milan Lukáč - Augustín (46. Škrabák), Kozár
Domáci svoju filozofiu útočnej hry neopustili ani v bezprostrednom súboji o odpútanie sa z dna tabuľky. Od úvodného hvizdu boli aktívnejší smerom dopredu, doplácali však na nepresnú mušku, pretože množstvo ich striel mierilo mimo bránku. Do prestávky mali sľubé šance Kleščík po tvrdej strele z diaľky v 28. min, Horváth svojou hlavičkou či pred bránkou osamotený Doubek ďalšou hlavičkou. Hostia museli hlavne brániť a dopredu sa dostávali iba sporadicky. V úvode druhej časti hry sa už osmelili viac, no dobré šance Škrabáka, Lukáča aj Kozára úspech nepriniesli. Viac z hry však stále mali Trenčania, no Doubekovo sólo i Hlohovského veľkú príležitosť zlikvidovali zadáci hostí. Po hodine hry sa Trenčín ujal vedenia, keď Gábrišov faul na Hlohovského potrestal premeneným pokutovým kopom Mičenec. Studená sprcha však domácich poliala v 71. min, kedy ojedinelé zavháhanie obrany AS využil na vyrovnanie volejom odrazeným od žrde Kozár, ktorý strelil prvý gól Senca v sezóne. V 77. min Hlohovský síce strelil gól, rozhodca ho však pre postavenie mimo hry neuznal. V dramatickom závere domáci zúfalo tlačili, lopta často lietala pred bránku Senca aj tesne okolo nej. Vyplatilo sa im to v 90. min, keď sa dravý Hlohovský presadil cez protihráča a strelou k žrdi zabezpečil Trenčínu zaslúžené víťazstvo.
Hlasy:
Rob McDonald (tréner Trenčína): "Pre nás to bol veľmi ťažký zápas, pretože na domácom ihrisku sme už museli vyhrať. Nevyužili sme však množstvo neuveriteľne dobrých šancí, najmä Doubek mal asi štyri gólové príležitosti. Keďže v druhom polčase si aj Senec vypracoval šance, dosť nám naša zlá koncovka sťažila zvládnutie tohto stretnutia. Sme však nakoniec šťastní, že sa nám podarilo v posledných sekundách víťazstvo vybojovať. Musím však dodať, že gól, ktorý nám rozhodca neuznal, celkom určite z ofsajdu nepadol."
Ivan Galád (tréner Senca): "Prehrali sme už druhý zápas v samom závare a to na nás zanechalo stopy. Veľmi vážne musíme popremýšľať o tom, ako ďalej, aby sme v ďalších zápasoch boli uspešní. Domácim gratulujem k výhre, ale bol to remízový zápas."

ZTS Dubnica - FC Nitra 0:2 (0:2)
Góly: 11. Čeman, 30. Gruber (z 11 m), ŽK: 9. Obert, 30. Pleva, 39. J. Zápotoka - 45. Martin Tóth, 85. Janíček, rozhodovali: P. Šuniar - Mókoš, Likavský, 2200 divákov
Dubnica: D. Perniš - Pleva, Adámik, Nosek, Zimen (78. L. Zápotoka) - I. Obert, Držík, J. Zápotoka, P. Kiška (46. Grendel) - M. Kuzma, Seyé (63. T. Zápotoka)
Nitra: Senecký - Čeman (75. Erik Hrnčár), Martin Tóth, Janíček, Ďatko (46. M. Kostoláni) - Grajciar, A. Hesek, Šimončič, Gruber, Michal Farkaš - Áč (83. Babic)
Nitra zvládla zápas v Dubnici s prehľadom. Na koňa ju posadil vedúci gól, keď Čeman dokázal využiť rohový kop v 11. min. Všetky odvetné akcie domácich končili na pozornej obrane Nitry. V 30. min Hesek previedol parádnu strelu, jeho pokus skončil na brvne dubnickej brány, odrazenú loptu získal Farkaš a toho fauloval Pleva. Z pokutového kopu sa Gruber nemýlil. V 40. min vystrúhol parádu zo streleckého registra Hesek, Perniš krásne vyrazil. V druhom polčase pomohol domácim príchod Grendela. Dubničania sa snažili vývoj zvrátiť, v 46. min Seyé na loptu nedočiahol, v 52. min Obert hlavičkoval mimo. Potom bol dvakrát prekážkou pre domácich Senecký, prvýkrát zmaril šancu Seyého, potom Tomáša Zápotoku. Do konca stretnutia dokázala Nitra napriek snahe domácich umne výsledok strážiť a odviezla si z Dubnice tri body.
Hlasy:
Anton Dragúň (tréner Dubnice): "V prvom polčase sme prespali polhodinu hry, bolo to bez pohybu, súbojov a nasadenia. Nitra mala psychickú výhodu, keďže predošlé tri zápasy vyhrala. Aj u nás zvýraznila hernú prevahu rýchlym vedúcim gólom. Prvá polovica rozhodla, keďže v 30. min už bolo 0:2. V druhej časti sa súper stiahol, umne sa bránil, nám nevyšli šance na vyrovnanie, ktoré mali Seyé a Tomáš Zápotoka, takže víťazstvo si odniesli hostia."
Pavel Hapal (tréner Nitry): "Som spokojný s výsledkom i hrou v prvom polčase. Vydaril sa kombinačný futbal, dali sme gól po štandardnej situácii, ktorý znamenal skutočný vietor do našich plachiet. V druhej časti sme upustili od ofenzívy, kontrolovali sme priebeh, pozorne sme bránili, domácim sa nepodarilo využiť príležitosti, čo bolo pre naše víťazstvo podstatné."

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)
Gól: 4. Kožuch, ŽK: 36. Kopúnek, 56. Poljovka, 67. Doležaj - 45. Peter Ďurica, 45.+ Hučko, 73. Saláta, rozhodovali: Ježík - Palušák, Vindiš, 8160 divákov
Trnava: Kamesch - Pončák (33. Cíferský), Poljovka, Doležaj, Hruška - P. Ďuriš, R. Michalík (12. Kopačka), Kopúnek, Barčík - Bernáth (89. Tomčák), Kožuch
Banská Bystrica: R. Zajac - Marek Seman, Debnár, Saláta, Herda - Palic (46. Vukovič), Peter Ďurica, Strnad, Pečovský, Hučko (67. M. Pančík ml.) - Fofana (76. Tomaček)
Domáci Spartak začal duel aktívnou útočnou hrou a úspešne narúšal obranné rady Dukly. Výsledkom toho bola 4. min, keď Michalík vysunul oblúčikom Kožucha, ktorý tiesnený Salátom prehodil vybiehajúceho gólmana Zajaca - 1:0. Po góle sa hra vyrovnala a diváci videli typický medzišestnástkový futbal. Domáci hráči sa snažili, ich kombinácia však viazla, čo využívala Dukla na rýchle brejky, ktoré končili na pozornej obrane Trnavy. V 24. min mohol zvýšiť na 2:0 Doležaj, ale jeho strela z priameho kopu tesne minula ľavú žrď banskobystrickej bránky. Tesne pred prestávkou mal príležitosť skórovať opäť Doležaj, jeho prudkú hlavičku však Zajac vyrazil do bezpečia. Aj po obrátke Spartak pokračoval v nápore, ale bez efektívnej koncovky. Snaha prikrášliť výsledok z kopačiek Kožucha, Barčíka či Bernátha zostala nevyužitá, respektíve ich úmysel vystihol pozorný gólman Zajac. Na druhej strane i snaživí hostia vystŕkali rožky, ale pokusy o vyrovnanie, najmä legionára Fofanu či Pečovského, zlikvidoval gólman Kamesch. Trnavčania nakoniec v priemernom zápase tesné víťazstvo vďaka nedôraznej útočnej snahe hostí spod Urpína udržali.
Hlasy:
Josef Mazura (tréner Trnavy): "Do súboja sme vstúpili veľmi dobre. Zdalo sa, že budeme hrať v takej pohode, ako sme hrali posledný zápas doma s Košicami, ale bohužiaľ v prvej tridsaťminútovke sa nám zranili dvaja kľúčoví hráči (Pončák, Michalík), museli sme v zostave improvizovať, ale to už nebolo ono. Sme radi, že sme zápas doviedli do víťazného konca a získali dôležité tri body."
Rudolf Rehák (tréner Banskej Bystrice): "Myslím, že diváci videli dobrý futbal, obojstranne útočný. Zápas sme si prehrali hrou v prvom polčase. Ale kombinačne dobrou, zlepšenou hrou v druhom polčase sme si zaslúžili prijateľnú remízu. Do Trnavy sme nešli s veľkými očami, ale bodík by bol pre nás úspechom."

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:1 (2:1)
Góly: 20. a 24. Jež, 76. Lietava - 37. Zošák, ŽK: 18. Pečálka, 62. Vladavič - 22. Kucka, 35. Sivčevič, 64. Jurč, rozhodovali: Smolák - Csabay, Jankovič, 4500 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Pečálka, V. Leitner (84. Szórád) - Zdeno Štrba - Vladavič (76. Belák), Devátý, Jež (63. Ančic) - Breška, Lietava
Ružomberok: Hajdúch - Balaško (77. Pilár), J. Novotný, J. Maslo, Jurč - Sivčevič (75. Siva) - Zošák, Kucka (63. Kúkol), Macko, Božok - M. Bakoš
Žilinčania v útoku s novou dvojicou Breška, Lietava začali o niečo lepšie a v 3. min Devátý namieril spoza šestnástky tesne vedľa ľavej žrde. Hra sa potom opticky vyrovnala a v 17. min Bakoš tvrdou strelou po zemi z diaľky otestoval Kuciakovu pozornosť. Prišla však dobre zahraná päťminútovka domácich medzi 20. až 25. minútou, keď najskôr Jež trafil nádherne z voleja Breškov center z pravej strany a Hajdúch proti lopte, ktorá sa od brvna odrazila do bránky nemal šancu. V 22. min Breškov lob hosťujúci gólman končekmi rukavíc zastavil pred cestou do siete a o dve minúty sa radovali domáci opäť, keď Hajdúch vyrazil strelu Vladaviča z veľkého uhla iba k Leitnerovi, ten odcentroval, obrana hostí nepokryla Ježa, ktorý napálil loptu z päťky do bránky Ružomberka. Domáci kontrolovali náskok, no hostia neboli len do počtu a v 37. min, keď Leitner neodvrátil center do bezpečia, trafil loptu za nim číhajúci Zošák a nedal Kuciakovi šancu. O dve minúty mal ten istý hráč na kopačke druhý gól, ale jeho krížna strela sa kotúľala iba tesne mimo žilinskej bránky. Po zmene strán priťukol Vomáčka v 49. min Breškovi, ale jeho strelu z prvej Hajdúch chytil. Potom sa k slovu čoraz častejšie dostávali hostia, aj zásluhou nepresnej rozohrávky Žiliny. V 59. min Kucka dobre vystrelil a gólman Kuciak musel vyraziť na roh. Po ňom Sivčevičovu bombu z hranice pokutového územia vyrazil do poľa opäť domáci brankár. Do rozháranej hry majstra priniesol pokoj až tretí gól v 76. min, keď Štrba posunul loptu na Brešku, ten videl na hranici šestnástky voľného Lietavu a žilinský útočník povedľa Hajdúcha zvýšil na 3:1. V závere už "žltozelení" kontrolovali výsledok a zaknihovali ďalšiu výhru.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Som spokojný s troma bodmi, menej však už s predvedenou hrou. Zrejme je to tým, že máme program naozaj náročný. Keby sme dali po tých dvoch góloch v I. polčase aj tretí, hra by bola určite pokojnejšia. Hostia však znížili. My sme mali síce v II. polčase až do nášho gólu platonickú prevahu, ale hostia mohli vyrovnať. Dôležité je, že sme vyhrali a nikto sa nezranil. Brešku sme dnes skúšali v útoku aj preto, aby sme videli, ako mu sedí post, na ktorom kedysi hrával v Púchove. Presvedčil, že je použiteľný aj na hrote, ale počítame s ním prioritne do zálohy."
Přemysl Bičovský (tréner Ružomberka): "Myslím si, že s úrovňou zápasu môžeme byť spokojní. Nechceli sme pustiť Žilinu do tlaku, čo sa nám aj celkom darilo. Ale prišla naša slabšia desaťminútovka, počas ktorej sme spravili chyby a dostali góly. Síce sme potom znížili a mohli aj vyrovnať, nielen v prvom, ale aj v druhom polčase. Šance sme na to mali. Žilina však vyhrala zaslúžene. My máme výrazne omladený káder a je to na hre aj niekedy vidieť."

NEDEĽA:
Artmedia Petržalka - Slovan Bratislava 2:1 (2:1)
Góly: 10. Obžera, 19. M. Ďurica - 2. Szabó, ŽK: 14. Halenár, 33. Guédé - 16. Chlebek, 45.+ Slovák, 69. Masaryk, 90. Dobrotka, ČK: 41. Guédé (Artmedia) po 2. ŽK, rozhodovali: Hriňák - T. Somoláni, Balko, 9000 divákov
Artmedia: Kamenár - Čišovský, Borbély, Dosoudil, Burák (57. Urbánek) - Guédé - Obžera (75. Piroška), M. Ďurica (66. Pavol Ďurica) - J. Kozák - Halenár, Fodrek
Slovan: Ján Mucha st. - Dobrotka, Struhár, Švestka (80. Breznaník), Szabó - Chlebek (60. M. Kubala) - Ibragimov, Slovák, M. Poliaček (56. P. Sedlák) - Masaryk, Sylvestr
Šláger kola za Starým bratislavským mostom okorenili hostia rýchlym gólom. Priamy kop Szabóa z pravej strany Kamenár podcenil, lopta sa pred ním odrazila od zeme a na radosť fanúšikov Slovana skončila v sieti - 0:1. V 10. min prenikol popri bránkovej čiare až do malého vápna Kozák, na hranici päťky našiel Obžeru a ten s prehľadom vyrovnal - 1:1. Gólové hody v úvode duelu ukončila 19. min. Nacvičený signál pri realizácii priameho kopu na hranici šestnástky priniesol po priťuknutí Kozáka presný zásah z kopačky Martina Ďuricu - 2:1. Po polhodine hry sa belasí domáhali po zákroku Kamenára na Masaryka pokutového kopu, píšťalka hlavného arbitra Hriňáka však zostala nemá. V závere prvého dejstva zaujalo vylúčenie defenzívneho stredopoliara Artmedie Guédého po druhej žltej karte.
Po zmene strán sa Slovan snažil vyrovnať, všetky jeho útočné snahy však stroskotávali na obrane petržalského mužstva alebo pozornom Kamenárovi. Najkrajšiu individuálnu akciu predviedol štvrťhodinu pred koncom stretnutia hosťujúci Slovák, ktorý v šestnástke vyzvŕtal obranu domácich, no jeho strelu vyrazil Kamenár na roh. V 86. min musel rozhodca Hriňák hru prerušiť, pretože smerom na hraciu plochu sa "vybral" fanúšik Slovana. Záverečný tlak hostí priniesol už len nepremenené šance Slováka či Masaryka, Artmedia si aj v početnej nevýhode napokon víťazstvo a tri body udržala.
Hlasy:
Vladimír Weiss (tréner Artmedie Petržalka): "Čakali sme ťažký zápas, čo sa aj dnes potvrdilo. Slovan odohral celý duel s dvanástimi hráčmi, má vynikajúcich divákov. My sme navyše dohrávali bez nespravodlivo vylúčeného Guédého. Podali sme dobrý, kolektívny výkon, ktorý nám priniesol tri body. Brankár Kamenár nás až na malé zaváhania podržal."
Boris Kitka (tréner Slovana Bratislava): "Videli sme veľmi dobrý duel, opäť so zlým koncom pre nás. Gratulujem súperovi k víťazstvu. Chýbajú nám ešte tak dvaja-traja hotoví hráči, ktorí by vedeli zápas rozhodnúť. Po zmene strán a vylúčení Guédého sme chceli hru upokojiť a zamerať sa na využívanie krídelných priestorov. Tým sa uvoľnilo manévrovacie pole pre Sama Slováka, škoda, že sa nedokázal gólovo presadiť."