09. októbra 2011

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí Tipsport extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 10. kola Tipsport extraligy 2011/2012: HK Nitra - HC Košice 3:2 (2:1, 1:0, 0:1) Góly: 2. H. Ručkay (König, Barinka), 11. Korhoň (Hrnka), 34. ...

hokej BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 10. kola Tipsport extraligy 2011/2012:

HK Nitra - HC Košice 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Góly: 2. H. Ručkay (König, Barinka), 11. Korhoň (Hrnka), 34. Hrnka (Korhoň, Penker) - 10. M. Mikllík (Dravecký), 44. Mlynarovič (E. Piatak, Homer)
Vylúčení: 5:8, navyše: Dravecký na 10 min za nešp. správanie, Vorel (obaja Košice) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Mi. Novák, Stano,1939 divákov

Nitra: Penker - M. Hruška, König, Ďurák, Rais, Arvay, J. Polák, M. Bača, Marek Haščák, - H. Ručkay, M. Štefanka, P. Barinka - L. Mašlonka, T. Chrenko, Podstavek - G. Saliji, Uhnák, S. Saliji - Fojtík, Hrnka, Korhoň
Košice: Hylák - Homer, M. Grman, M. Novák, Deyl, Šeda, M. Biro, Slimák, M. Nagy - Mlynarovič, Vorel, M. Miklík - P. Bartoš, Zálešák, P. Fabuš - Jenčík, E. Piatak, Dravecký - Matúš Chovan, Pašek, Marcel Haščák

Domáci mali ideálny vstup do zápasu. Už po troch sekundách dokázal využiť presilovku Ručkay, keď pohotovo dorazil puk po strele Königa. Strelený gól dodal domácim hráčom sebavedomie a ďalší gól mohol v 6. min pridať Tomáš Chrenko, ale sám pred Hylákom neuspel. V 9. min mali k dispozícii presilovku hostia a po dvoch nevyužitých šanciach Fabuša, ktorý zblízka zakončoval, skóroval Miklík. Na modrej čiare mu posunul puk Dravecký a Miklík presnou strelou bez prípravy nedal Penkerovi šancu - 1:1. Gólová odpoveď dobre hrajúcej Nitry však na seba nedala dlho čakať. Hrnkovu dobrú prácu zužitkoval Korhoň, ktorý sa presadil úspešnou dorážkou na hranici bránkoviska. V druhej tretine zaujala Jenčíkom tečovaná strela Šedu ako aj Piatak, ktorý sa v 31. min neúspešne pokúšal dostať puk do odkrytej časti Penkerovej bránky. Pekný moment priniesla 34. min. Brankár Penker počas presilovky rozohral na útočnú modrú čiaru Korhoňovi a po jeho prihrávke prestrelil Hyláka nitriansky mladík Hrnka. Kvalitný hokej pokračoval aj v ďalšom priebehu druhej časti, no skóre sa do jej konca nezmenilo. Hostia znížili v 44. minúte. Penker vyrazil Piatakovu strelu pred Mlynaroviča a ten zblízka úspešne dorazil puk - 3:2. Košičania sa v ďalšom priebehu ešte snažili urobiť niečo s výsledkom, no bez úspechu. V samom závere mali domáci hráči k dispozícii takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, no na stave sa už nič nezmenilo. Nitra si po dobrom výkone pripísala cenné tri body.

Hlasy:
Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Z našej strany to bol dobrý zápas. Konečne sme sa dokázali strelecky presadiť a myslím si, že ak budeme aspoň tri góly dávať v každom zápase, môžeme vyhrávať. Dnes sa k nám priklonilo aj šťastie, dobre chytal brankár Penker. Chalanov musím pochváliť a poďakovať im za víťazstvo. Som veľmi rád, že sme konečne vyhrali aj nad silným súperom."
Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): "V zápase bolo mnoho streleckým príležitostí. Svedčí to o "deravej" obrane a o tom, že sme nedokázali využiť naše šance. V závere sme si aj v trojici dokázali vytvoriť veľkú príležitosť, ktorú sme žiaľ nepremenili. Ak mám po dnešnom dueli povedať aj niečo pozitívne, musím spomenúť výkon Matúša Chovana. Ten sa s tým, že musel hrať na poste obrancu vyrovnal veľmi dobre a zatienil mnoho kolegov."

HKm Zvolen - MsHK DOXXbet Žilina 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 9. Marek Slovák (M. Čurilla), 13. Marek Slovák (Brabenec), 60. L. Jurík (J. Mucha, V. Baláž) - 50. D. Devečka (Róbert Huna)
Vylúčení: 9:5 na 2 min, navyše: V. Baláž - Sivák na 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - M. Korba, P. Korba, 1477 divákov

Zvolen: Trenčan - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, M. Čurilla - Otčenáš, Trochta, Škvaridlo - Síkela, M. Jurík, Méry
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Ďurkech, Staňo, J. Dlouhý, Houdek, D. Kudělka, Krčula - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, Hreus, T. Sýkora - Nemec, Troliga, Stupka - Kubiš, Linet, Smotrila

Zvolenčania napĺňali úlohu favorita už od úvodných minút. Postupne sa dostali do tlaku, ktorý dokázali zúročiť aj gólovo. V 9. min našiel Čurilla presnou prihrávkou spoza bránky úplne voľného Slováka a ten prestrelil bezmocného Laca. Hostia potom vyšli z obrannej ulity a v 12. min mohli vyrovnať. Pred Trenčanom sa zjavil Smotrila, zvolenský gólman jeho nebezpečnú strelu bravúrne zlikvidoval. V 13. min už bolo 2:0. Strelecky disponovaný Slovák si tentoraz nakorčuľoval medzi kruhy a nie veľmi prudkou strelou švihom prekvapil žilinského brankára. Hostia najviac podkurovali súperovi počas presilovky pri vylúčení Ťavodu. V jej závere sa podarilo trafiť do siete Hreusovi, gól však neplatil pre postavenie hráča v bránkovisku.

Prvé minúty prostrednej časti priniesli nezáživný hokej, azda jediným zaujímavým momentom bol dvojminútový trest pre domácich ešte pred jej úvodným buly pre zdržiavanie. Žilinčania postupne pridali na tempe a čoraz viac sa tlačili pred Trenčana. V 31. min netrafil z medzikružia vo výbornej pozícii Linet, o minútu neskôr boli v obrovských šanciach Richard Huna a Sivák. Zvolenčania mohli zvýšiť svoj náskok v 34. min, Čurilla prevzal puk na útočnej modrej čiare, no jeho blafák zlikvidoval vyrážačkou. Domáci sa pomerne často museli brániť oslabeniam a nebyť skvelých zákrokov gólmana Trenčana, mohli sa hostia dostať späť do zápasu. Posledných 40 sekúnd druhej časti hrali dokonca Žilinčania presilovku o dvoch hráčov, no ani tú však nedokázali využiť.

Aj v záverečnej tretine prenechali Zvolenčania iniciatívu svojmu súperovi a najmä počas oslabení mohli len ďakovať streleckej nemohúcnosti Žilinčanov, že neinkasovali. V 50. min mali domáci obrovskú šancu zvýšiť vedenie, keď Vantroba nastrelil od modrej čiary žŕdku. Už o niekoľko sekúnd však udrelo na druhej strane. Po strele Róberta Hunu sa puk odrazil od zadného mantinelu a po následnom závare Devečka zblízka dorazil puk do siete. Hostia sa potom snažili silou mocou o vyrovnanie, 48 sekúnd pred koncom odvolali brankára. Počas záverečného tlaku však unikol Mucha s L. Juríkom a druhý menovaný spečatil do prázdnej bránky trojbodový zisk pre svoj tím.

Hlasy:
Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): "Po perfektnom výkone na Slovane sme nastúpili do tohto zápasu s cieľom nadviazať na našu hru. Dvojgólové vedenie nás ukolísalo, hrali sme bezstarostný hokej a navyše sme mali veľa vylúčení. Môžeme len ďakovať za to, že sme dnes získali tri body. S nimi môžeme byť spokojní, ale určite nie s hrou."
Július Pénzeš (tréner Žiliny): "Neboli sme horším mužstvom, ale to sa už budem opakovať ako papagáj. V prvej tretine sme dostali dva góly po našich hrubých chybách a pri dnešnej nemohúcnosti to bol náskok, ktorý sa nám napriek viacerým šanciam nepodarilo zlikvidovať."

HK 36 Skalica - MHC Mountfield Martin 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)
Góly: 13. Obdržálek (Lušňák, Šátek), 14. Obdržálek (R. Školiak, Pálffy), 31. Šmach (Pálffy, R. Školiak), 43. Kutálek (Holovič), 46. T. Višňovský (Lušňák, Obdržálek), 56. Kloz (Pálffy) - 12. Galamboš (Markovič, Važan), 46. Važan (Zukal), 52. Vartovník
Výlúčení: 4:7, navyše: J. Markovič - R. Školiak obaja na 10 min+DKZ za bitku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Šefčík, Junek, 1781divákov

Skalica: Lakosil - Gula, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Jaborník, Magušin, Bučka - Pálffy, R.Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, M. Šátek - M. Štepán, Klejna, J.Jurík
Martin: Volentier - Drgoň, Drotár, Brcko, Tupý, Obuch, Zukal, Vartovník - J. Markovič, Galamboš, Važan - Škoda, Zeliska, Šišovský - Macejka, Murček, Kriška - Sobota, Ižvolt, Škumát - I. Rúfus

Už úvodná minúta priniesla strelu na bránku hostí a sľubovala aktivitu v ofenzíve. Aktívnejšia bola Skalica, no prvý gól vsietil v 12. min Galamboš z Martina. Skalická odpoveď na seba nenechala dlho čakať a už o necelú minútu vyrovnal dorážkou Obdržálek, ktorý sa neuspokojil s vyrovnaním a už v 14 min. pridal svoj druhý gól v zápase po prihrávke Školiaka. Druhá tretina začala vylúčeniami na oboch stranách, ale tímy svoje oslabenia dokázali ubrániť. V polovici druhého dejstva domáci tím výrazne zvýšil tlak a donútil súpera chybám v obrane. Po viacerých neuspešných pokusoch prekonať Volentiera sa to podarilo v 31. min Šmachovi stelou ponad vyrážačku po prihrávke Pálffyho. Zvyšok tretiny dominovali zverenci Petra Oremusa a vytvorili si mnoho príležitostí. Hostia ohrozili skalického brankára v poslednej minúte strelou Važana.

Úvod tretieho dejstva hral Martin v oslabení, no prvé góly prišli až v hre 5 na 5. Po vhadzovaní v 43. min sa dostal k puku Kutálek a namieril presne do pravého horného rohu a piaty gól pridal Višňovský strelou po ľade. V 46. min hostia využili presilovku a Važanovi sa podarilo znížiť na 5:2. Martinčania sa v 52. min dostali na rozdiel dvoch gólov vďaka Vartovníkovi, ktorý ponad ľavé rameno prekonal Lakosila. Posledný skalický gól pridal Kloz v presilovej hre o dvoch hráčov a upravil tak skóre na konečných 6:3.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Sklice): "Náš cieľ bol získať 6 bodov v dvoch domácich zápasoch a som rád, že sa nám to podarilo. Nemalo by sa stať, že dostaneme dva góly vo vyhratom zápase. Inak som spokojný."
Branislav Stolárik (asistent trénera MHC Mountfield): "Z našej strany nepokojnosť. Ďalšia prehra a strata bodov. Mužstvo je mladé a sme v zložitej situácii, keď do obrany musia nastupovať dvaja útočníci. Treba s mužstvom ešte veľa a trpezlivo pracovať."

HK AutoFinance Poprad - HC Slovan Bratislava 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 4. Helström (Vaic, M. Šterbák), 36. A. Kroták (Kmiť, M. Šterbák), 37. Vandas (Kuľha, Melicherčík), 46. Kuľha (Hult, Melicherčík), 60. Škovira (Rapáč, A. Novotný) - 42. Šatan (M. Hudec, Kukumberg), 57. Kukumberg (M. Hudec, Šatan)
Vylúčení: 11:8, presilovsky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hríbik, Hradil - Grečko, Gajan, 4027 divákov

Poprad: Melicherčík - A. Novotný, D. Brejčák, Fabian, Malina, M. Šterbák, Hellström, Kramár, Velebný - Vandas, Hult, Kuľha - A. Kroták, Kmiť, Vaic - Škovira, Kraft, Rapáč - Paločko, Gellerstedt, Achmetov
Slovan: Galbraith (od 46. min Konrád) - I. Ďatelinka, P. Frühauf, Švarný, Štajnoch, Bohunický, Dobroň, Jass - Šatan, Lipiansky, Bulík - D. Buc, Kukumberg, M. Hudec - Balej, M. Macho, Preisinger - L. Hudáček, D. Skokan, M. Bakoš

V rušnej atmosfére sa pod Tatrami hral zaujímavý hokej. Najväčšiu príležitosť mal v úvode v početnej výhode domáci Kmiť, po Krotákovej prihrávke však namieril len do Galbraitha. Domáci svoj úvodný nápor napokon pretavili do gólovej koncovky. Od modrej vypálil Hellström a otvoril skóre - 1:0. Slovan sa snažil prevziať taktovku zápasu do vlastných rúk, defenzíva "kamzíkov" aj so šťastím odolávala. Po nedorozumení v domácej obrane mohol vyrovnať kapitán belasých Ján Lipiansky, stroskotal však na pripravenom Melicherčíkovi. V 11. min si do vhodnej pozície nakorčuľoval švédsky útočník Popradu Kraft, Galbraithova vyrážačka však bola proti zmene skóre. Následne to od modrej skúšal Šterbák, dve dobré rany však v sieti neskončili. Poprad dostal do zápasu vo forme hrajúci Michael Vandas. Najskôr dvakrát nebezpečne ohrozil bratislavskú bránku, potom povykrúcal lotyšského beka v službách Slovanu Marisa Jassa a v následnej presilovke jeho nájazd z ľavej strany zase musel hasiť Galbraith.

Druhá tretina patrila hosťom. Bakoš skúšal v jej úvode šťastie hneď dvakrátl. V 25. min nepochodil po strele z medzikružia ani T.Bulík a "kamzíci" si stále držali tesný náskok. Belasí mali územnú prevahu, hralo sa v obrannom pásme domácich, no "belasí" sa nedokázali presadiť v koncovke a skórovať nevedeli ani v presilovkách. Poprad dovtedy utiahnutý v hlbokej defenzíve sa dokázal dostať do ojedinelej šance a udrel ako blesk z jasného neba. V 36. min Kroták našiel medzeru v Galbraithovom postoji a ani nie minútu na to sa voľného puku pred bránkoviskom zmocnil Vandas a zvýšil na 3:0.

Úvod tretej tretiny vyšiel Slovanu, Šatan po prihrávke Kukumberga vykreslal iskierku nádeje - 1:3. V hre sa riadne pritvrdilo a výsledkom bola zvýšená nervozita a zbytočné vylúčenia. V jednej z presiloviek Popradu od modrej vypálil delovku Kuľha a vyhnal Galbraitha z klietky - 4:1. Poprad povzbudzovaný skvelým publikom naďalej hrozil nebezpečnými protiútokmi, piaty gól mohol po nájazde pridať Vandas. Päť minút pred treťou sirénou sa Popradčannia vďaka svojej nedisciplinovanosti ocitli na ľade len traja a Slovan svoj tlak zužitkoval, keď po presnej rane do rohu brány znížil Kukumberg. Domáci však už stretnutia zo svojich rúk nepustili a zúfalý nápor Slovana potrestal po brejku Škovira, ktorý 46 sekúnd pred koncom po blafáku uzavrel skóre stretnutia.

Hlasy:
Ladislav Svozil (tréner Popradu): "My sme mali z domáceho zápasu trochu obavy, pretože po sérii duelov vonku nie je jednoduché odohrať stretnutie na užšom klzisku. V prvej tretine sme súpera nepúšťali do väčších šancí. Dôležité najmä pre mladších hráčov bolo, že sme sa dostali do vedenia. Slovan nás v druhej časti neskutočne zatlačil, ale po druhom góle z chlapcov spadla nervozita. Zápas sme už mali v rukách, i keď sme si ho v závere dosť skomplikovali."
Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Poprad vstúpil vo fantastickej atmosfére do zápasu lepšie a po našej chybe v strednom pásme skóroval. Druhú časť sme začali dobre, no inkasovali sme dva góly. Chlapcom nemôžem uprieť snahu ani bojovnosť, ale chýba nám ľahkosť, či nápad v koncovke. Ťažko sme sa presadzovali v útočnom pásme."

HC'05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Góly: 2. Mikula (Sojčík), 9. Sojčík (Lelkeš, Mikula), 24. Mikula (M. Filo), 34. Tybor (Gabriš, J. Gašparovič)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Smrek, Smerek, 1510 divákov

Banská Bystrica: Kostúr - Haverinen, Kolba, Cuník, Huba, Brňák, Cebák, Bambúch, Kubka - Kristoffersson, Jokila, Kútny - J. Sýkora, Kapuš, M. Kokavec - T. Hričina, Heizer, Tománek - Themár, Paľov
Trenčín: V. Kováč - Martin Chovan, Hlubuček, Gabriš, Trefný, Štindl, E. Bednár, J. Bendík, Imrich - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Mikula, Sojčík, Lelkeš - Radulay, M. Daňo, M. Filo

Trenčanom vyšiel v Banskej Bystrici úvod zápasu. Po 106 sekunách otvorili skóre, keď si Mikula nakorčuľoval z rohu klziska pred pravú žrď Kostúrovej svätyne a brankára "baranov" prekonal strelou po ľade. Domáci potom nevyužili tri presilovky. Najprv mal šancu v hre piatich proti piatim Kútny, na dvakrát neprekonal ležiaceho Kováča. Potom ho Sýkora síce v početnej výhode pokoril, ale puk skončil na žŕdke. V 9. min prišiel pre banskobystrických hokejistov trest, keď sa znovu nepresadili pred trenčianskou bránkou a inkasovali z protiútoku po osi Mikula - Lelkeš - Sojčík, posledne menovaný iba nastavil hokejku a poslal puk za Kostúra - 0:2. Odpovedať mohol v 10. min Tománek, ktorý sa vrátil do mužstva z neúspešného hosťovania z Mladej Boleslavi, no ani on sám pred Kováčom neuspel. Domáci mali potom miernu prevahu,ale výraznejšiu šancu si nevypracovali.

Aj nástup do druhej tretiny vyšiel hosťom, najprv v presilovke nevyužili šance A. Šťastný a Tybor. V 24. min však využil chybu v defenzíve "baranov" Mikula, ktorý zužitkoval krížnu prihrávku Fila z rohu - 0:3. Banskobystričania mohli znížiť v oslabení, v 26. min Heizer poriadne preveril Kováča. Trenčanom sa však ponúkla presilovka o dvoch hráčov a Gabriš v 34. min spoza kruhov našiel pri pravej žrdi voľného Tybora, ktorý zasadil domácim štvrtý úder. Domáci hokejisti sympaticky za tohto stavu nezložili zbrane, podkúrili ešte hosťom, no dvakrát Kapuš, či Sýkora, ale ani Heizer recept na výborného Kováča nenašli.

V tretej tretine diváci gól nevideli, veľké šance mal v oslabení Heizer a v 46. min po prihrávke Sýkoru dokonca prekonal brankára Kováča, keď nastavil hokejku, puk prešiel ponad hlavu gólmana, ale aj ponad hornú žŕdku. V 47. min mal hetrik na hokejke Mikula, keď mu Sojčík z pravej strany poslal prihrávku na ľavú, ale trenčiansky útočník netrafil odkrytý priestor Kostúrovej svätyne. V závere ponúkli domáci ešte festival nepremenených šancí, ale skórovať sa im nepodarilo.

Hlasy:
Alpo Suhonen (tréner B. Bystrice): "Máme za sebou veľmi ťažký týždeň a naše problémy sa opakujú každý zápas. Nie sme schopní dať gól ani z najväčších šancí a začína sa to prejavovať už aj na psychike hráčov. Mali sme aj proti Trenčínu dostatok priležitostí, ale vôbec nám to tam nepadá."
Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Sme spokojní s hrou i s výsledkom. V prvej tretine sme sa ubránili v troch oslabeniach, ustáli sme ich, aj keď sa súper snažil tlačiť. Dali sme dva góly a v ďalšej časti hry sme dominovali. V druhej tretine sa nám opäť podarilo streliť dva góly, ale na druhej strane musím krotiť eufóriu hráčov. Výsledok 4:0 vzhľadom na priebeh v tretej časti nezodpovedá dianiu na ľade, urobili sme príliš veľa chýb v defenzíve, čo ma trošku mrzí. Mužstvu prináleží poklona, pretože Banská Bystrica sa snažila do samého konca s výsledkom niečo urobiť."