24. júla 2010

Súhrn zápasov 2. kola Corgoň ligy 2010/2011

Súhrn ...

bez nazvu Zľava: Hráč MŠK Žilina Patrik Mráz a hráč ŠK Slovan Bratislava Bagayoko Mamadou počas zápasu 2. kola Corgoň ligy medzi MŠK Žilina a ŠK Slovan Bratislava

BRATISLAVA 24. júla (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 2. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011:

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 2:2 (0:2)
Góly: 47. T. Oravec, 79. I. Lietava - 7. Bagayoko, 25. Božič, ŽK: 29. Ľ. Guldan, 52. M. Vyskočil, 73. S. Angelovič, 82. I. Lietava, 90.+ Piaček - 9. Had, 27. Guédé, 27. Dosoudil, 73. Božič, 90.+ M. Kuzma, ČK: 90.+ I. Lietava po druhej ŽK - 21. Had po druhej ŽK, rozhodovali: Horváth - Sluk, Kubica, 5213 divákov

Žilina: Dúbravka - S. Angelovič, Piaček, Šourek, Patrik Mráz - Ľ. Guldan (67. Majtán) - M. Vyskočil (60. Rilke), Jež, Zošák, P. Poliaček (32. T. Oravec) - I. Lietava
Slovan: Putnocký - Jánošík, Saláta, Dosoudil, Had - Bagayoko, Guédé, Božič (87. Kolčák), Ivana (76. Slovák) - Sylvestr (66. M. Kuzma), Grendel

V šlágri kola, v ktorom nastúpil úradujúci majster proti bratislavskému vicemajstrovi, sa hneď prvá vážnejšia akcia hostí skončila v sieti. Jež stratil loptu v útoku, tá sa od Ivanu dostala k opustenému Bagayokovi, ktorý obišiel vybehnutého Dúbravku a poľahky do prázdnej brány skóroval - 0:1. Slovan bol v úvode aktívnejší a svojim pohybom nedovoľoval Žiline rozvinúť útočné akcie. V 19. min sa Lietava pokúsil umne vysunúť Poliačeka, ale Putnocký včasným vybehnutím zabránil šanci v jej zárodku. Na opačnej strane vyskúšal pozornosť Dúbravku strelou z hranice šestnástky Grendel. Hostia hrali už od 21. min bez vylúčeného Hada, ktorý videl druhú žltú kartu po tom, ako bránil MŠK v rozohraní lopty. Hostia však zvýšili svoje vedenie, keď krásne k žrdi trafil po priamom kope zo strednej vzdialenosti Božič - 0:2. Slovan hral aj v oslabení veľmi dobre, naopak Žilinčania sa nedokázali vôbec presadiť. Na konci prvého polčasu sa o strelu z tridsiatich metrov pokúsil hosťujúci Grendel a tá na prekvapenie všetkých len tesne minula spojnicu žrde a brvna.

Úvod druhého polčasu priniesol prvý gól Žiliny. Oravec mal pred šestnástkou dosť času sa otočiť a strelou k žrdi prekvapil Putnockého - 1:2. Vzápätí na druhej strane vyslal z uhla tvrdú strelu Guédé, Dúbravka však reflexívne vyrazil. Potom sa po chybe domácej obrany dostal do brejku hosťujúci Marek Kuzma, ale našťastie pre Žilinu bola jeho strela zblokovaná a Dúbravka s ňou nemal problémy. Po hre medzi šestnástkami sa podarilo domácim aj vyrovnať. Oravec vyslal z 30 metrov tvrdú strelu, ktorú Putnocký len vyrazil pred seba a číhajúci Lietava ju v 79. min pohodlne poslal hlavou do siete - 2:2. Potom sa opäť vyznamenal Tomáš Oravec, ktorý strelou z otočky zamestnal brankára Slovana. Do konca duelu už gól nepadol, a tak sa súperi rozišli napokon zmierlivo.

Hlasy:
Pavel Hapal (tréner MŠK Žilina): "Neboli sme lepší ako Slovan. Remízu berieme ako naše víťazstvo. Aj keď hráme kombinačný futbal, boli sme dnes nepresní. Zápas sa pre nás vyvíjal veľmi zle, napokon sme dokázali dotiahnuť náskok súpera."
Jozef Jankech (tréner ŠK Slovan Bratislava): "Boli sme počas celého zápasu lepším mužstvom. Vypracovali sme si príležitosti na zakončenie. Mohli sme vyhrať nebyť slabšieho výkonu nášho brankára, ktorý mal prsty najmä v prvom góle. Zápas nás stál veľa síl, musím hráčov pochváliť. Žilina hrala dobre kombinačne, ale dobrá bola aj naša obrana, domácim sme veľa nedovolili."

MFK Dubnica - MFK Ružomberok 1:0 (1:0)
Gól: 34. Gorelka, ŽK: 58. Nosek - 14. J. Maslo, 87. V. Kováč, rozhodovali: P. Hrčka - D. Hrčka, Jenčura, 1560 divákov

Dubnica: P. Bajza - Riečičiar, Klabník, Nosek, Beňo - P. Šulek, Bruško (82. Augustíni), J. Vavrík - Ižvolt (74. Grabež), Gorelka (66. Tubonemi) - Porázik
Ružomberok: Hrdlička - V. Kováč, J. Maslo, Kostelný, Radič (46. Jurč) - T. Sedlák - Ivan Kotora (61. T. Chovanec), P. Pilár (75. Lovás), Ďubek, J. Chovanec - Kroupa

Úvod stretnutia spestril domáci Gorelka, Hrdlička však bol pozorný. Rovnako sa skončila na druhej strane aktivita Chovanca, ktorý hľadal nabiehajúceho Kroupu. Na oboch stranách bolo jasné, že útočné aktivity sa sústredia na domáceho Porázika a Gorelku. Hostia posielali dopredu okrem Kroupu ešte Pilára a Ďubeka, za všetkým však bol J. Chovanec. Ten vystrašil Bajzu krížnou strelou v 24. min, o dve minúty poslal do behu Pilára, ktorý predĺžil na Ďubeka, ale hosťujúci stredopoliar prestrelil. V 29. min zvládli zadáci Ružomberka nabiehajúceho Porázika. Potom prišli ku slovu hostia. V 30. min hlavou opečiatkoval brvno Kroupa, o tri minúty zblízka vypálil Ďubek a Bajza vyrážal na roh. Z protiakcie potiahol Vavrík, šikovne nahral Gorelkovi, ktorý v 34. min prekonal Hrdličku - 1:0. Tesne pred polčasovou prestávkou zachraňoval pred Pilárom Klabník a Bajza po rohu zlikvidoval hlavičku Kroupu.

Druhý polčas sa niesol v znamení taktického boja. Hostia podriadili striedania zvýšeniu útočnej aktivity, ale zámer im nevyšiel. Dubničania sa snažili svoj náskok zvýšiť, šanca sa ponúkala Porázikovi, ale loptu mu nedovolil lepšie spracovať J. Maslo. Domáci napokon udržali víťazstvo, pretože si lepšie rozložili sily a najmä striedajúci Augustíni a Grabež dokázali loptu v správnej chvíli podržať.

Hlasy:
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Hral sa obojstranne otvorený futbal. Súper mal v prvom polčase silnú päťminútovku. Dve šance nevyužil, my sme gól dali. V druhom polčase sme Ružomberok prakticky do ničoho nepustili. Hráčov chcem pochváliť za defenzívu. Som spokojný, ako zápas s ťažkým protivníkom zvládli."
Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): "Prvá polovica duelu bola veľmi zaujímavá. Šance mali najskôr domáci, potom zasa my. Hlavička Kroupu skončila na žrdi. Po hrubej chybe ľavého obrancu sme inkasovali, čo sa ukázalo ako rozhodujúci moment. V druhej polovici už toľko príležitostí nebolo, ale Kotora mal možnosť aspoň na vyrovnanie."

FC ViOn Zlaté Moravce - FC Spartak Trnava 2:0 (0:0)
Góly: 63. a 90.+ Orávik, ŽK: 26. Pavol Majerník, 31. Chren, 63. Orávik, 74. Pavlenda, 88. Rób. Tomko - 1. Gross, 29. Ľ. Bernáth, 85. R. Procházka, rozhodovali: Trutz - Slyško, T. Somoláni, 4086 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Candrák (56. Orávik), M. Babic (90. Hözl), Pavlovič, Kuračka - Pavelka, Stojanovič (80. Rób. Tomko)
Trnava: M. Raška - Dohnálek, Gross, Peter Mráz, Melnjak - R. Procházka - P. Čarnota (68. Da Silva Wellington), Čorič, Coimbra, Machovec (68. Mikinič) - Ľ. Bernáth

V elektrizujúcej atmosfére úvodné dejstvo veľa futbalovej krásy neprinieslo. Už v 1. min Pavlenda prenikol až na hranicu šestnástky, tam ho nedovolene zastavil Gross, ale Kuračkovej strele z priameho kopu chýbala presnosť. V 12. min sa Machovec pokúsil ohroziť Kuciaka, ale ani on nemieril presne. Prebiehala 25. min, Kuračka šikovne posunul loptu Babicovi, ktorého strele chýbali centimetre. Viac futbalového sa v prvom dejstve neudialo.

Po zmene strán sa hral futbal, ktorý musel vypredané hľadisko uspokojiť. V 49. min sa šikovne uvoľnil Kuračka, no z rohu šestnástky mieril nad. Na opačnej strane Coimbrov pokus zlikvidoval pozorný Kuciak. Po hodine hry prišla parádna akcia Stojanoviča, ktorý najprv z uhla neprestrelil Rašku, aby vzápätí vyrazenú loptu hlavou poslal do brvna. Nováčik sa dočkal v 63. min, keď Chren ideálne odcentroval a striedajúci žolík trénera Jarábka Orávik parádnou hlavičkou prekonal Rašku - 1:0. V 67. min mohlo byť aj 2:0, ale Majerníkovu hlavičku do šibenice vyhlavičkoval Mráz na rohový kop. V 70. min sa ocitol v stopercentnej šanci Bernáth, no z hranice malého vápna trestuhodne prestrelil. V 78. min strelu Wellingtona len s námahou vyrazil Kuciak na roh. Domáci si záver stretnutia ustrážili a v nadstavenom čase hrdina dňa Orávik po prihrávke Hözla pečatil zaslúžené víťazstvo na 2:0.

Hlasy:
Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Bola pre nás česť zahrať si proti takému súperovi ako je Trnava. Musím uznať, že hostia boli futbalovejší, ale my sme dali dva pekné góly, a preto sa tešíme z víťazstva."
Dušan Radolský (tréner Spartaka Trnava): "Gratulujem domácim k víťazstvu. Myslím si, že o osude stretnutia rozhodla naša nemohúcnosť vo finálnej fáze. Keďže my sme gól nedali, prišiel trest. Krásny prvý gól a pri hre vabank aj druhý úspešný zásah Zlatých Moraviec."

1. FC Tatran Prešov - FK Senica 0:1 (0:0)
Gól: 53. Jaroslav Diviš, ŽK: 11. Macko, 13. Bašista, 44. P. Katona, 55. Krajník - 71. Bolek, rozhodovali: Vlk - E. Weiss, Kubačka, 1307 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Papaj, Krajník, Bašista, Josl - Piter-Bučko (76. Pribula), M. Baran - P. Cicman (63. Mariano Bernardo), V. Macko, P. Katona - Belejík (76. Vršajevič)
Senica: Bolek - Merzič, J. Gajdošík, R. Pillár, Jaroslav Diviš - T. Kóňa, Lukšík, Strnad, Wijlaars - Piroska, Faldyna

Hneď od úvodných minút si Tatran vynútil tlak, ale všetky jeho akcie sa končili na obrane hostí. Hostia sa dostali k slovu až v 8. min, keď Piroskovu delovku odvrátila obrana domácich na rohový kop. Od tejto chvíle sa hra vyrovnala. V 22. min už diváci kričali gól, no Baranova strela z 35 metrov len o milimetre minula šibenicu Bolekovej bránky. Pravidlo nedáš - dostaneš sa mohlo potvrdiť v 30. min, keď Jaroslav Diviš z piatich metrov prestrelil svätyňu domácich. Do konca prvého polčasu sa už nič mimoriadne nestalo, a tak sa polčas skončil zaslúžene bezgólovou remízou.

Druhý polčas, tak ako prvý, začal tlakom Prešova, ale bezvýsledne. Hostia sa spoliehali na rýchle brejky a v 53. min im jeden vyšiel. Lukšík odcentroval z ľavej strany do šestnástky, kde našiel hlavu Jaroslava Diviša - 0:1. Tatran mal stále mierny tlak, ale jeho hráči kopili množstvo chýb vo finálnej fáze. V 67. min už mohlo byť 0:2, ale autor prvého gólu Jaroslav Diviš v päťke dlho váhal, čo s loptou. Najväčšiu šancu domácich mal v 87. min paradoxne hosťujúci Lukšík, keď v páde trafil centrovanú loptu tak nešťastne, že sa kotúľala pri pravej žrdi Bolekovej bránky. Senica si zo Šariša odváža všetky tri body za víťazstvo.

Hlasy:
Roman Pivarník (tréner Prešova): "Prvý polčas sme lepšie kombinovali, držanie lopty sme mali percentuálne vyššie ako hráči hostí. Mali sme slabý tlak do šestnástky súpera, bohužiaľ sme dostali gól a moje mužstvo znervóznelo. Čakajú nás dva zápasy vonku, dúfam, že sa v nich strelecky presadíme."
Stanislav Griga (tréner Senice): "Išli sme do zápasu s tým, že sme chceli lepšie brániť ako v prvom vystúpení v Trnave. Mentálne sme tento duel zvládli. Tešíme sa z troch bodov."

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FC Nitra 0:1 (0:1)
Gól: 9. Rák, ŽK: 28. Hílek - 23. M. Král, 33. M. Kolmokov, 54. J. Leško, 60. Igor Kotora, 71. Kaspřák, ČK: 41. M. Král (Nitra) po druhej žltej karte za faul, rozhodovali: Kráľovič - Mókoš, Lieskovský, 1985 divákov

D. Streda: Nahodil - I. Obert, Struhár, Hrabáč, Pavol Ďurica - Helísek (46. Yavarzadeh), Lénárth (61. O. Szabó), Hílek, Michal Gašparík - Matůš (81. Csonka), Z. Harsányi
Nitra: Hroššo - Kaspřák, Martin Tóth, Štetina, M. Kolmokov (46. Igor Kotora) - Šimončič, M. Král - Valenta, I. Hodúr (72. Ľ. Kolár), J. Leško - Rák (90.+ R. Sloboda)

V tradične dobrej futbalovej atmosfére videli diváci bojovný futbal v solídnom tempe, ale v prvom polčase bez vyložených šancí. Obidva tímy sa snažili ohrozovať súperovu bránku, najmä únikmi po krajoch. Vo finálnej fáze však chýbala presná prihrávka. Platilo to najmä pre Dunajskú Stredu, ktorej hráči mali viac z hry. Prvú strelu na bránku vyslal domáci Gašparík, jeho strelu však Hroššo vyrazil na roh. V 9. min nečakane udrelo na druhej strane. Rák vybojoval priamy kop z ideálnej pozície 22 metrov od bránky a technickou strelou k žrdi dostal hostí do vedenia - 0:1. Domáci sa snažili odpovedať únikmi Helíska po pravej a Gašparíka po ľavej strane. Z Nitranov hrozil najmä rýchlonohý Valenta. V 32. min Ďuricova strela z 25 metrov skončila centimeter vedľa ľavého horného rohu. V 41. min hosťujúci Král po faule v strede ihriska videl druhú žltú kartu a musel odísť predčasne pod sprchy. V závere prvého dejstva z druhej strely Nitranov v zápase chcel Rák prekvapiť Nahodila, jeho priamy kop z rohu šestnástky cez dieru v múre však domáci gólman chytil.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Tvrdo hrajúci Nitrania takticky kúskovali hru a domáci sa aj kvôli množstvu nepresností nedokázali dostať do súvislého tlaku. Naopak Nitra hrozila z rýchlych protiútokov a vytvorila si viacero gólových príležitostí. DAC mal v druhom polčase len dve šance. V 48. min Ďuricov center z ľavého krídla takmer prekvapil Hrošša, ten ho vyrazil na brvno a roh. V 65. min mohol rozhodnúť aktívny Valenta, ktorý sa pekne uvoľnil a lobom zvnútra šestnástky trafil do brvna. Na druhej strane Obertov center poslal voľný Struhár v 72. min hlavou nad. O štyri minúty domáci zahrávali roh, po ktorom nasledoval rýchly protiútok hostí. Rák vysunul Valentu, ktorého tvrdú strelu vyrazil Nahodil. V 78. min Rákovu delovku z 25 metrov domáci gólman končekmi prstov vyrazil na roh. V závere tímu DAC chýbali sily a hostia spod Zobora aj v oslabení umnou hrou udržali cenné víťazstvo.

Hlasy:
Mikuláš Radványi (tréner D. Stredy): "Chlapcom snahu uprieť nemôžem. Trochu nás pribrzdil gól, ktorému predchádzal zbytočný faul. Navyše takéto strely by brankár mal chytiť. Vypracovali sme si však dostatok šancí a štandardných situácií, ale bolo vidieť, že mužstvo sa iba zohráva. V druhom polčase som musel urobiť niektoré zmeny, nakoľko Helísek sa zranil a kompaktnosť tímu už nebola na takej úrovni. Nezbierali sme už ani odrazené lopty a nedarila sa nám ani hra po krídlach."
Ivan Galád (tréner Nitry): "Na zápas sme sa dobre pripravili. Vedeli sme, že filozofia domácich sa zmenila. Vylúčenie Krála dosť ovplyvnilo stretnutie, ale napokon sme zaslúžene zvíťazili. Prispelo k tomu aj to, že ani za priaznivého stavu 1:0 sme nechceli len brániť, ale vytvorili sme si ďalšie gólové príležitosti. Chlapci bojovali a tešíme sa z víťazstva."