Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. mája 2011

Sulík je za tajnú voľbu generálneho prokurátoraPredseda parlamentu Richard Sulík robí všetko pre to, aby naplnil rozhodnutie Ústavného súdu SR a zabezpečil skutočne tajnú voľbu generálneho prokurátora. Pomôcť tomu má ...Zdieľať
prokuratura Foto: SITA/Ján LörinczBRATISLAVA 11. mája (WEBNOVINY) – Predseda parlamentu Richard Sulík robí všetko pre to, aby naplnil rozhodnutie Ústavného súdu SR a zabezpečil skutočne tajnú voľbu generálneho prokurátora. Pomôcť tomu má zníženie množstva a lepšie umiestnenie plient, za ktorými poslanci hlasujú, hlasovacie lístky budú mať pečiatku aj Sulíkov podpis. Predseda Národnej rády SR zvažuje aj to, že lístky budú poslanci vkladať do obálky, aby skrutátori nevideli, ako hlasovali.


„Ja z pozície predsedu národnej rady robím všetko pre to, aby bola naozaj tajná a na ďalších hypotézach a špekuláciách a fabuláciách sa nebudem podieľať,“ povedal dnes v parlamente po rokovaní koaličných poslaneckých klubov. Poznamenal, že koalícia sa na mechanizme voľby dohadovať nemusí.

„Ten mechanizmus je jasne stanovený, je vo volebnom poriadku, urobím síce ešte nejaké drobné dodatky, aby naozaj bola zabezpečená tajnosť voľby. (...) Všetky kroky, ktoré spravíme, budú mať len jeden jediný zmysel, aby tá voľba bola vykonaná naozaj tajne,“ informoval novinárov.

Tajná voľba generálneho prokurátora sa bude opakovať, pretože Ústavnému súdu SR sa nepozdávalo, že poslanci si pri novembrovej voľbe fotili lístky a tieto fotky zverejňovali, čím narušili tajnosť volieb. Poslancov dnes vyzvala aj premiérka Iveta Radičová, aby sa to neopakovalo. „Poslanci budú povinnosť tajnej voľby rešpektovať. Ako premiérka ich opätovne vyzývam, aby dodržali jasné pravidlá tajnej voľby,“ vyhlásila.

O tom, či sa koaličný kandidát Jozef Čentéš pred voľbou vzdá kandidatúry, Radičová nevie. Ako dodala, nezhovárala sa s ním o tom ona ani žiadna z koaličných strán.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanecký klub SDKÚ nepodporí Paludu za šéfa NBÚ
<< predchádzajúci článok
SPP - distribúcia so stabilnými finančnými výsledkami

Sulík je za tajnú voľbu generálneho prokurátora - diskusné fórum čitateľov