Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

22. januára 2006

SuperStar: Peter Bažík nie je jediným spevákom v rodineJeden z nových finalistov SuperStar a víťaz piatkového semifinálového kola Druhá šanca - Peter Bažík nebude zrejme jediným, spevácky zdatným členom bažíkovskej rodiny.Zdieľať
"Spievame všetci," hovorí s úsmevom Peter, ktorý má šesť súrodencov - troch bratov a tri sestry - a rodinne sa už pokúšali nielen vystupovať, ale aj súťažiť. Dokonca na medzinárodnej prehliadke v Brne, kde získali prvú cenu. Momentálne však bude v SuperStar súťažne obhajovať farby rodiny len Peter. Ten je absolventom konzervatória v Žiline, momentálne študuje na Akadémii umenia v Banskej Bystrici a ovláda hru na niekoľkých hudobných nástrojoch. Už dvanásť rokov hrá na husle, zvládne i flautu a napríklad v piatok večer si krátil 90-minútové čakanie na výsledky aj vyhrávajúc pri klavíri Richarda Rikkona. Ak by si vraj ale raz splnil svoj tajný sen, ktorým je založenie kapely, hral by na gitaru.
      Petrovo priezvisko Bažík sa jednému z porotcov podarilo v piatok večer celkom vtipne premeniť na Božík. On sám sa však nad tým len pousmeje a ako vraví, na podobné zámeny svojho priezviska je už zvyknutý. "Už som bol aj Bahnik, ale pošta sa mi vždy dostala," poznamenal s úsmevom. Bažík pochádza z Oravy, kde, ako sa zvykne vravieť, je každý s každým rodina. "Myslím, že ma tam ľudia majú radi. Keď som prišiel domov, stretol som sa s veľkou podporou. Nechcem však, aby ma ľudia brali ako hviezdu, ale ako dobrého kamaráta," vraví superstárovský fešák, ktorý má potenciál rozvíriť na Slovensko mániu podobnú "bezdedománii". "To neviem...Je tu veľa zaujímavých ľudí a koľko ľudí, toľko chutí. To sa naozaj nedá povedať," vraví a na otázku ohľadom priateľky s úsmevom a trochu neurčito odpovedá: "No...Nedá sa povedať, že by som ju mal." Každopádne sa však Petrovi páčia ženy úprimné a ako tvrdí, skôr ako na zovňajšok sa pozerá na to, čo má dievča v duši. "Mám veľmi rád a cením si úprimné dievčatá. Také, čo predo mnou nič nehrajú. Až potom prídu na rad také záležitosti ako napríklad pekné oči," vraví s úsmevom Bažík, ktorý v piatok do finále postúpil s Ivanom Štroffekom.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyvolení 2: Aj finalisti druhej série reality šou VyVolení naspievajú album
<< predchádzajúci článok
Peter Nagy chystá duetový album