Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. januára 2006

Peter Nagy chystá duetový albumSpevák Peter Nagy sa zhruba pred pol rokom pustil do prípravy špeciálneho "duetového" albumu.Zdieľať
  Ten sa už sa momentálne nahráva a mal by vyjsť v marci tohto roka.

      Platňa bude mať názov Duety, podľa čoho sa dá celkom ľahko vydedukovať, o čo vlastne pôjde. "Sú tam rôzne duetá, ktoré sú vlastne moje prespievané známe pesničky," hovorí Peter Nagy, ktorý k spolupráci prizval viaceré známe mená českej i slovenskej hudobnej scény. Medzi nimi sú napríklad Miro Žbirka, Jožo Ráž, Vašo Patejdl, Igor Timko, Petr Muk, Petr Janda, Janek Ledecký a ďalší. Hoci sú duetá väčšinou o dvojhlase muž a žena, respektíve spevák a speváčka, jedinou dámou, s ktorou si Nagy na albume zaspieva spoločnú pesničku Len pomaly, je slovenská zlatá Slávica Zuzana Smatanová. 
      Okrem Petrových známych skladieb však bude CD obsahovať aj špeciálny bonus, ktorým bude úplne nová pesnička Kamila, vyjadrujúca spevákov názor na reality šou. "Je to skladba proti reality šou. O obchode s ľudskou dôstojnosťou. Nepáči sa mi totiž, ako sa ľudia pod vidinou finančnej výhry dokážu na obrazovkách ponižovať," vraví Nagy, ktorý je autorom hudby i textu a na duetovej platni ju naspieval spolu s Petrom Jandom.
      Slovenský spevák, ale už aj známy umelecký fotograf, uvažoval o nahratí tohto albumu dávnejšie. Ako vraví, baví ho robiť experimenty a pri tomto CD si okrem iného mohol zaspievať s priateľmi. "Je to príjemná robota, také oživenie pesničiek, ktoré poznajú ľudia v pôvodne verzii. Veľmi sa na naň teším," dodal s úsmevom Nagy. Nový album, na ktorom bude 12 duetových vecí a spomínaný bonus, by mal svetlo sveta uzrieť v marci. Jeho krst sa dá očakávať v Prahe, kde Nagy už istý čas žije, a pravdepodobne aj v Bratislave.

 

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SuperStar: Peter Bažík nie je jediným spevákom v rodine
<< predchádzajúci článok
Julia Roberts novou tvárou značky Gianfranco Ferre