Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

30. mája 2006

Švehla ostáva prezidentom Dukly, Hossa generálnym manažéromJeden z najúspešnejších slovenských hokejových obrancov v histórii Róbert Švehla ostáva aj naďalej v pozícii prezidenta Dukly Trenčín. V štruktúrach klubu bude pracovať aj doterajší tréner ...Zdieľať

TRENČÍN 30. mája (WN/SITA) - Jeden z najúspešnejších slovenských hokejových obrancov v histórii Róbert Švehla ostáva aj naďalej v pozícii prezidenta Dukly Trenčín. V štruktúrach klubu bude pracovať aj doterajší tréner slovenskej reprezentácie František Hossa, ktorý sa stal generálnym manažérom. “Po nevydarenej sezóne a úbytku fanúšikov som ponúkol akcionárom klubu odstúpenie z pozície prezidenta klubu,“ povedal na úvod Švehla a pokračoval: “Valné zhromaždenie akcionárov ma však požiadalo, aby som zo svojho postu neodchádzal.“ Vo vedení trenčianskeho klubu nastali menšie zmeny. “Na valnom zhromaždení akcionárov klubu sme sa dohodli, že všetci akcionári s jednou výnimkou budú členmi predstavenstva. Ide o šesť ľudí. Iba Pavol Demitra, keďže je väčšinu roka v zámorí, ostáva v dozornej rade. Novým generálnym manažérom prvého mužstva sa stal František Hossa, Ivan Piovarči bude pôsobiť vo funkcii športového manažéra seniorského tímu a ako riaditeľ neziskovej spoločnosti. Eduard Hartmann bude okrem pozície manažéra mládeže vykonávať aj funkciu trénera juniorského mužstva. Viliam Ružička bude naďalej viceprezidentom klubu,“ prezradil Švehla a dodal, že zmena môže nastať po každej sezóne na pravidelných zasadnutiach valného zhromaždenia Dukly Trenčín.

Okrem príchodu úspešného českého kormidelníka Antonína Stavjaňu a viacerých posíl nastávajú zmeny aj na trenčianskom zimnom štadióne. “Akciová spoločnosť financuje výstavbu skyboxov, ale to nie sú jediné zmeny na štadióne. V spolupráci s mestom Trenčín a primátorom Branislavom Cellerom prebieha druhá časť rekonštrukcie mládežníckych šatní. Pribudnú aj nové sociálne zariadenia,“ doplnil Švehla a naznačil aj ďalšie plány: “Pripravujú sa projekty na ďalšiu rekonštrukciu zimného štadióna, ktorá bude prebiehať v spolupráci s mestom. Vždy to je však o financiách a prvoradé boli tentoraz mládežnícke kabíny. Ak budeme každý rok do štadióna investovať, o pár rokov by sme mohli mať pekný hokejový stánok.“ Uvažuje sa napríklad o dostavaní tribúny za bránku na strane lavičky pre hostí.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenské tímy v Turíne po prehrách výrazne klesli
<< predchádzajúci článok
Hantuchová v 2. kole na grandslamovom turnaji roka v Paríži

Švehla ostáva prezidentom Dukly, Hossa generálnym manažérom - diskusné fórum čitateľov