Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

01. mája 2020

Symbolický online koncert pre Martinu a Jána z GregoroviecUž túto nedeľu 3. mája 2020 pripravíme symbolickú edíciu Koncertu pre Martinu a Jána. Ten si budete môcť pozrieť v live streame na facebooku Pohody, Denníka N, N-kultúra, Aktuality.sk, NOIZZ.sk, Hudba.sk, ako aj na profile Konvergencií.Zdieľať
Symbolický online koncert pre Martinu a Jána z Gregoroviec

Na kopci nad ihriskom v Gregorovciach zahrajú od 18.00 Dalibor Kocian – Stroon a Jozef Lupták. Zaznejú diela „Fyziopsychológia zvierat“ pre vibrafón od Stroona, „Threnos“ Johna Travenera, „Židovská modlitba“ od Ernesta Blocha a Pieseň bez slov od Jozefa Luptáka. Súčasťou akcie bude aj inštalácia „Sme v tom spolu“, ktorú bude realizovať Michal Kačmár. Napriek všetkým obmedzeniam si chceme pripomenúť dvoch mladých ľudí, ktorých osud zmenil našu krajinu. Moderovať bude Valér Ondrej a počas koncertu sa prihovoria aj rodičia Jána a Martiny.

„Hlavným posolstvom koncertu je spolupatričnosť s rodinami Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka. Slobodné umenie potrebuje pre svoju existenciu slobodu, za ktorej obranu zomreli Martina s Jánom. Koncert v deň ich plánovanej svadby má v sebe symboliku stretnutia – v ten deň sa mali ich prostredníctvom spojiť dve rodiny, veríme, že podujatie a odkaz Martiny a Jána spojí veľa ľudí, ktorým záleží na našej krajine,“ povedal o plánovanom koncerte Michal Kaščák.

Koncert je neverejný, osobne sa, prosím, tentoraz do Gregoroviec nevyberte a pozrite si ho na niektorom z vyššie uvedených facebookových profilov. Ďakujeme za pochopenie.

Okrem Pohody sa na akcii podieľa obec Gregorovce a live stream zabezpečí spoločnosť Filma.

FB event tu: www.facebook.com/events/273854460463797

#AllForJan a #AllForMartina #KoncertPreMartinuAJana #Nezabudneme #SmeVTomSpolu


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kráľ záchodov online odštartuje nový projekt komunitných premietaní a diskusií Jedného sveta
<< predchádzajúci článok
Lukáš Adamec prostredníctvom novinky Najviac vyzdvihuje nádej

Symbolický online koncert pre Martinu a Jána z Gregoroviec - diskusné fórum čitateľov