Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

02. mája 2020

Deezer zakročí proti vulgarizmom, vyvíja umelú inteligenciu na rozoznávanie textov piesníStreamovacia služba Deezer vyvíja technológiu, ktorá by dokázala automaticky rozoznať nevhodný obsah piesní. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého spoločnosť oznámila, že sa týmto ...Zdieľať
gettyimages 1209141368 676x483 2.5.2020 (Webnoviny.sk) - Streamovacia služba Deezer vyvíja technológiu, ktorá by dokázala automaticky rozoznať nevhodný obsah piesní. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého spoločnosť oznámila, že sa týmto problémom začala zaoberať, pretože nahrávacie spoločnosti veľmi často nepriznávajú vulgárne texty piesní, ktoré poskytujú na streamovanie.

Piesne bez označeniaV skutočnosti, "podstatne veľká časť" knižnice streamovacej služby neobsahuje označenie, či pieseň má alebo nemá nevhodný text či tému, priznala firma, ktorá sa v reakcii na túto skutočnosť rozhodla preskúmať možnosť automatického označovania takéhoto obsahu.

I keď zatiaľ technológia nedokáže "úplne automaticky" označovať piesne s nevhodným obsahom, mohla by pomôcť ľuďom pri identifikácii vulgárneho materiálu.

Problém vulgarizmov v piesňach sa pritom v uplynulých rokoch zväčšil, keď sa čoraz viac začali objavovať aj v mainstreamových popových piesňach od hviezd ako Ariana Grande či Beyoncé.

Nespoľahlivé filtrovanie


Službám ako Deezer môže navyše denne pribudnúť až 40-tisíc nových piesní, v dôsledku čoho je nemožné, aby ľudia preverili text každej z nich.

BBC pritom upozorňuje, že i keď služby ako Deezer, Apple a Amazon Music ponúkajú rodičom možnosť "vypnúť" vulgárne piesne, výsledky tohto filtrovania obsahu nie sú spoľahlivé.

Deezer zverejní kompletné výsledky svojho výskumu počas budúcotýždňovej medzinárodnej online konferencie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Deezer zakročí proti vulgarizmom, vyvíja umelú inteligenciu na rozoznávanie textov piesní © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Syn Borisa Johnsona a jeho snúbenice Carrie Symonds dostal meno po starých otcoch a lekároch
<< predchádzajúci článok
Kiná počas pandémie prehlbujú stratu, audiovizuálny priemysel prichádza o desiatky miliónov eur

Deezer zakročí proti vulgarizmom, vyvíja umelú inteligenciu na rozoznávanie textov piesní - diskusné fórum čitateľov