Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

13. februára 2020

Sypané čaje: Vychutnajte si čaro pohody za každých okolností!Ulahodiť chuťovým bunkám je náročné, pretože si zvyčajne vyžadujú mix niekoľkých rozličných kombinácií.Zdieľať
Sypané čaje: Vychutnajte si čaro pohody za každých okolností!

Najprv máte chuť na sladké, potom túžite po niečom pikantnejšom. Sypaný čaj sa vyznačuje lahodnou ale aj sviežou chuťou, čerstvosťou surovín a vábivou vôňou. Dokáže upokojiť organizmus a inšpirovať k tvorivej činnosti. Rôznorodosťou ingrediencií v správnom pomere sa stáva našim skvelým pomocníkom. Stres, únava, nespavosť, či bolesti žalúdka sú vďaka sypaným čajom značne jednoduchšie. Ich štruktúra je jasne viditeľná na prvý pohľad, čím je možné kontrolovať ich zloženie. Benefitom týchto čajov je pestré zloženie jednotlivých druhov ovocia byliniek a korenia, ktoré potešia zrak i chuť. Cenové varianty nie sú vysoké, takže sú dostupné pre všetkých.

 Obľúbeným a vyhľadávaným variantom  sú napríklad ajurvédske čaje, a to z dôvodu očisťujúceho účinku na organizmus. Ajurvédska medicína sa v praxi uplatňuje už viac ako 5000 rokov a je známa blahodárnymi účinkami na fungovanie tela. Vyznačuje sa vitalitou a životaschopnosťou. V tomto smere sú čaje ideálnym riešením na ceste k dlhovekosti.  Podporujú imunitu, trávenie, zvyšujú energiu a sú prostriedkom k zachovaniu fungujúcej mozgovej činnosti. Často pôsobí ako prevencia proti vážnym ochoreniam mozgu, akým je napríklad Parkinsonova choroba.

 Okrem samotných liečivých účinkov pôsobia ako prevencia pred chorobami. Nielen počas chrípkového obdobia sa tak vyhnete nepríjemným virózam a ochoreniam. Prvotnou výhodou je priaznivý účinok na životne dôležité orgány, akým je tiež srdce. Jeho účinné látky obsiahnuté v jednotlivých bylinkách sú zaručeným  pomocníkom v snahe vyhnúť sa mŕtvici alebo srdcovému infarktu. Máte nedostatok energie? Aj v tomto prípade si môžete pomôcť k vyššej aktivite.

Nenechajte sa ukrátiť o všetky zdravotné benefity, ktoré čaj ponúka a ponorte sa spoločne s príjemnými vôňami do sveta harmónie. Tento čaj je vhodný ako darček  pre rodinných príslušníkov, s ktorými si spoločne môžete dopriať zážitok v pohodlí domova či na návšteve. Máte na muške pre svojich blízkych vyhliadnutý iný hlavný darček? Potešiť ich môžete čajovou sadou, ktorá je dokonale príťažlivá už na prvý pohľad. Milý obal chytí za srdce každú ženu a je vhodnou voľbou pre deti i mužov. Nakombinovať si ho môžete i s kávou, čím dosiahnete nezabudnuteľný pocit z odlišnej kombinácie. Doprajte si lásku pre seba i svojich blízkych za každých okolností.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Astronautka Christina Koch má po návrate z vesmíru problémy s rovnováhou a bolia ju svaly
<< predchádzajúci článok
BlueZodiac, finalisti minuloročného Košického zlatého pokladu budú predskokanom svetovo uznávaného kanadského hudobníka Jesseho Cooka

Sypané čaje: Vychutnajte si čaro pohody za každých okolností! - diskusné fórum čitateľov