15. októbra 2016

Tatran Prešov prišiel o body v závere, s Elverumom prehral o dva góly

Na snímke uprostred tréner Prešova Rastislav Trtík v zápase 4. kola VELUX EHF Ligy majstrov mužov C-skupiny Tatran Prešov - Elverum Handball 15. októbra 2016 v Prešove. Foto: TASR/František Iván
Prešov 15. októbra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov prehrali vo svojom štvrtom zápase v C-skupine Ligy majstrov s nórskym tímom Elverum Handball 25:27. Pre hráčov slovenského majstra je to tretia prehra, ktorá znamená výraznú komplikáciu postupových nádejí. Prešovčania sa v prestížnej súťaži najbližšie prestavia v sobotu 22. októbra opäť na domácej palubovke, tentoraz proti Čechovským Medveďom.

Zápas slovenského majstra proti nórskemu bol od úvodu veľmi vyrovnaný. Prešovčania sa v prvom polčase viackrát dostali do vedenia, ale nórsky tím dokázal gólovo odpovedať. Za stavu 9:9 sa v presilovke presadil Iváncsik a hostia prvýkrát viedli. Od tohto momentu boli Nóri až do prestávky v náskoku. Ten v 27. minúte narástol už na tri góly (13:16), keď rýchly brejk zakončil opäť Iváncsik. Góly Hrstku a Peskova napokon znížili prvopolčasovú stratu Tatrana na minimum - 16:17.

Na snímke s loptou padá hráč Prešova Tomáš Číp, vpravo hráč Elverumu Erik Thorsteinsen Toft v zápase 4. kola VELUX EHF Ligy majstrov mužov C-skupiny Tatran Prešov - Elverum Handball 15. októbra 2016 v Prešove. Foto: TASR/František Iván

Strelecky efektívny Hrstka hneď po prestávke vyrovnal na 17:17. Prešovčania v ďalších minútach opäť doťahovali tesné manko súpera, ktorý sa však v 38. minúte dostal do dvojgólového náskoku - 18:20. Prešovčanov podporovala búrlivá kulisa a tú v 45. minúte potešil brankár Bražnik. Strelou cez celé ihrisko využil chybu hostí a po dlhšom čase poslal Prešov do vedenia - 23:22. O tri minúty Sadovij v presilovke upravil na 24:22, čo bol dovtedy najvyšší náskok Tatrana. Prešovčania viedli aj 25:23, ale Poklar dvomi gólmi v 55. minúte vyrovnal. Hostia napokon v závere dvomi gólmi rozhodli o svojom víťazstve.

Na snímke hráči Prešova pred zápasom 4. kola VELUX EHF Ligy majstrov mužov C-skupiny Tatran Prešov - Elverum Handball 15. októbra 2016 v Prešove. Foto: TASR/František Iván

C-skupina:

Tatran Prešov - Elverum Handball 25:27 (16:17)

Zostava a góly Tatrana: Čuprina, Bražnik 1 - Rábek 1, Šárpataky, Humeňanský, Hrstka 8, Krok 3, Sadovij 4, L. Urban 2, Pekár, Číp, Peskov 4, Vucko 2, Jankovič, Páleš, Carapkin,
najviac gólov Elverum: Iváncsik 7, Puklar 4, Pujol 4. Rozhodovali: Andorka a Hucker (obaja Maď.), vylúčení: 3:3, ŽK: 2:3, TH: 4/3 - 3/2.
.

Na snímke vpravo hráč Prešova Jakub Hrstka, vľavo brankár Elverumu Morten Nergaard v zápase 4. kola VELUX EHF Ligy majstrov mužov C-skupiny Tatran Prešov - Elverum Handball 15. októbra 2016 v Prešove. Foto: TASR/František Iván

Na snímke s loptou hráč Prešova Alexej Peskov, vľavo v popredí hráč Elverumu Tine Poklar v zápase 4. kola VELUX EHF Ligy majstrov mužov C-skupiny Tatran Prešov - Elverum Handball 15. októbra 2016 v Prešove. Foto: TASR/František Iván