Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. novembra 2012

Telo Jásira Arafata exhumujú a opäť pochovajúTelo palestínskeho lídra Jásira Arafata v utorok exhumujú, aby bolo možné preveriť podozrenie, že bol otrávený. "Hrobku otvoria 27. novembra a odborníci v ten istý deň odoberú ...Zdieľať
arafat RÁMALLÁH 27. novembra (WEBNOVINY) - Telo palestínskeho lídra Jásira Arafata v utorok exhumujú, aby bolo možné preveriť podozrenie, že bol otrávený.


"Hrobku otvoria 27. novembra a odborníci v ten istý deň odoberú vzorky," povedal v sobotu novinárom v Rámalláhu na Západnom brehu šéf palestínskeho vyšetrovacieho tímu Taufík Tiráví. Podľa jeho slov bude Arafat ešte v utorok opätovne pochovaný v rámci slávnostného obradu.

Telesné pozostatky niekdajšieho palestínskeho vodcu majú preskúmať zahraniční odborníci v rámci opätovného zisťovania príčiny jeho smrti.

Exhumáciu vykonajú na základe podnetu vdovy po Arafatovi, ktorá spolu s dcérou koncom júla podala vo Francúzsku trestné oznámenie na neznámych páchateľov pre podozrenie, že svetoznámy politik sa stal obeťou vraždy.

Arafat zomrel v roku 2004 za nejasných okolností vo vojenskej nemocnici na predmestí Paríža. Suhá a Zahva Arafatové sa rozhodli podať trestné oznámenie po zistení expertov, že osobné veci dlhoročného bojovníka za práva Palestínčanov sú kontaminované rádioaktívnym polóniom.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V utorok Slovensko zahalia mraky a hmla
<< predchádzajúci článok
Grécky dlh sa znížil, dohodla sa na tom euroskupina