15. septembra 2017

Tenis-DC: Gombos zdolal Hurkacza, Slováci vedú 1:0

Na snímke slovenský tenista Norbert Gombos (vpravo) podáva ruku Poliakovi Hubertovi Hurkaczovi po víťazstve v prvom stretnutí úvodného hracieho dňa 2. kola play off o účasť v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára Slovensko - ...

Na snímke slovenský tenista Norbert Gombos (vpravo) podáva ruku Poliakovi Hubertovi Hurkaczovi po víťazstve v prvom stretnutí úvodného hracieho dňa 2. kola play off o účasť v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára Slovensko - Poľsko 15. septembra 2017 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava 15. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti vedú po úvodnej dvojhre stretnutia 2. kola play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Poľskom 1:0. O prvý bod sa zaslúžil líder slovenského tímu Norbert Gombos, ktorý na antuke pod otvorenou strechou bratislavského NTC zdolal poľskú dvojku Huberta Hurkacza 6:2, 6:2, 3:6, 6:4. V druhom singli si zmerali sily slovenská dvojka Andrej Martin a poľská jednotka Kamil Majchrzak.

Gombos od začiatku zápasu s Hurkaczom potvrdzoval úlohu papierového favorita. V prvom geme síce nevyužil brejkbal, za stavu 2:2 však prelomil podanie súpera a v ďalších minútach na dvorci dominoval. Úvodný set získal jasne vo svoj prospech a v druhom išiel rýchlo do vedenia 2:0. Gombos hral sebavedomo, kvalitne servoval, mal navrch pri dlhších výmenách.

Hurkacz pôsobil na dvorci nervóznym dojmom, robil priveľa dvojchýb. Za stavu 2:4 premrhal pri svojom podaní náskok 40:0 a tak aj druhý set sa stal korisťou Gombosa. V treťom dejstve doľahla na najlepšieho slovenského singlistu menšia kríza, čo Hurkacz využil, dvakrát zobral súperovi podanie a vynútil si štvrtý set. V ňom však vďaka brejku v desiatom geme slávil úspech Gombos, pre ktorého to bol tretí víťazný daviscupový zápas.

Gombos očakával, že proti Hurkaczovi to nebude jednoduché. "Vedel som, že to bude náročný duel. Videl som ho hrať na viacerých turnajoch, má bombový servis. Prekvapilo ma, že prvé dva sety som vyhral tak hladko. ale hral som naozaj veľmi dobre. V treťom dejstve som trochu vytuhol, čo Hurkacz využil. Rozpodával sa, začal byť veľmi nepríjemný. Vo štvrtom sete som ho našťastie brejkol ako prvý a vďaka agresívnej hre som dotiahol zápas do úspešného konca. Prvýkrát som hral v Davis Cupe pod otvorenou strechou a trochu som mal obavy, aby na dvorci neboli tiene. Dnes však nesvietilo také ostré slnko, bolo oblačno, čo mi vyhovovalo," uviedol v prvej reakcii pre RTVS.